Przejdź do treści
Finał Mikołajowego Transportu w Centrum Zdrowia Dziecka
Źródło artykułu

SP: Finał Mikołajowego Transportu

Siły Powietrzne zrobiły dziś w Centrum Zdrowia Dziecka niemałe zamieszanie. Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia „Mikołajowy Transport” dotarł do dzieci. 

Dzieci z pluszowymi prezentami odwiedził generał dywizji pilot Sławomir Kałuziński - Zastępca Dowódcy Sił Powietrznych – Szef Szkolenia w asyście pilotów z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego. Jak co toku Siły Powietrzne szczególną opieką otoczyły pacjentów oddziału onkologicznego międzyleskiego Centrum. Jednakże zabawek wystarczyło, by obdarować wszystkich małych pacjentów. 

Generał opowiedział dzieciom jak to piloci spotkali w przestworzach Świętego Mikołaja, który poprosił ich o pomoc w dostarczeniu zabawek. Piloci nie wahali się ani chwili. Odpalili silniki w swoich maszynach i z VIP-owskim transportem ruszyli w Polskę, by odebrać misie od elfów.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim elfom: jednostkom Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Woskowej Agencji Mieszkaniowej, WTBS Kwatera, Polsce Zbrojnej, wydawnictwu Magnum X, Centralnej Bibliotece Woskowej, wszystkim szkołom, które przyłączyły się do naszej akcji oraz każdemu elfowi z osobna, który przekazał misia dla naszych małych podopiecznych. To dzięki NIM, udało się zebrać około 12 tysięcy zabawek.

W imieniu Sił Powietrznych jak i małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym elfom i życzyć im Wesołych Świąt pełnych radości, jaką wnieśli w serca chorych dzieci.  

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony