Przejdź do treści
Źródło artykułu

SKYWAYRUN zaprasza na bieg po pasie startowym lotniska w Rzeszowie

Organizatorzy imprezy SKYWAYRUN postanowili wytyczyć 5-kilometrową trasę na pasie startowym lotniska Rzeszów-Jasionka. I wpuścić na nią biegaczy o północy. Patronem medialnym biegu został portal Dlapilota.pl

Kiedy i gdzie?

Termin: 18/19 kwietnia  2015 r. (sobota/niedziela); start o północy
Miejsce: Rzeszów; Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Dystans: 5 km
Trasa: lotnisko: pas startowy oraz drogi kołowania; nawierzchnia asfaltowa
Limit czasu: 50 minut
Limit uczestników: 900 osób
Zapisy: do 17 kwietnia lub do wyczerpania limitu miejsc przez formularz on-line
Wpisowe: Pakiet Standard: 55 zł do 1 kwietnia, 75 zł od 2 do 17 kwietnia; Pakiet Premium: 99 zł do 1 kwietnia.


                                                                          Trasa biegu

Pomysł

W ostatnich latach bieganie zrobiło się bardzo popularne. Najwięcej organizowanych biegów, to biegi uliczne, które choć cieszą się dużym powodzeniem wśród biegaczy, wszystkie są do siebie bardzo podobne. Sami biegacze określają je często, jako oklepane bądź nudne. Zaczynają wymagać od organizatorów niebanalnych pomysłów, jak np. bieganie po pasie startowym - czyli jednym z najbardziej niedostępnych miejsc w przestrzeni publicznej.

Pakiety startowe
Uczestnicy mogą wybrać pomiędzy dwoma wariantami pakietu startowego: Standard i Premium. W pakiecie Standard zawodnicy otrzymają m.in.: koszulkę techniczną, numer startowy i pamiątkowy medal na mecie.

W pakiecie Premium numer startowy i pamiątkowy medal będą dodatkowo obramowane, a po biegu uczestnik otrzyma listownie tabliczkę z osiągniętym czasem do umieszczenia na ramce. Taka spersonalizowana ramka to świetna pamiątka z niezwykłego wydarzenia, jakim będzie SKYWAYRUN.

Kolejne biegi
Wkrótce będziemy udostępniać informacje o kolejnych lotniskach, na które zaprosimy wszystkich pasjonatów biegania. Już niedługo ruszamy z edycją wojskową!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.skywayrun.pl


Bieg po pasie startowym portu lotniczego nie jest polską innowacją. Imprezy tego typu odbywają się w różnych miejscach na świecie. Jednym ze starszych biegów jest JFK Runway Run, który nieprzerwanie od 1972 roku jest rozgrywany na płycie lotniska im. Johna Fitzgeralda Kennedy’ego w Nowym Jorku. To jedno z największych lotnisk na świecie obsługuje rocznie około 50 mln pasażerów. Zeszłoroczną edycję 5-kilometrowego biegu ukończyło 1163 osób.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony