Przejdź do treści
Sky Therapy - Emilia Plak, motoparalotniowa Mistrzyni Świata o pasji, pracy i spełnianiu marzeń (fot. Sky Therapy)
Źródło artykułu

Sky Therapy – Emilia Plak, motoparalotniowa Mistrzyni Świata o pasji, pracy i spełnianiu marzeń

Od maja 2021 roku piloci Basia Badura i Paweł "Lojak" Kozarzewski są autorami pierwszych w Polsce podcastów motoparalotniowych – Sky Therapy.

Motoparalotniarstwo to sport głośny, szybki, uczący pokory, przenoszący nas w inną przestrzeń. Basia i Paweł o nim opowiadają łącząc dwa punkty widzenia, pilotki rekreacyjnej oraz pilota sportowego.

Bohaterami sesji byli już producenci paralotni - Dudek Paragliders oraz Paramotor Girls Poland – pilotki motoparalotniowe. Basia i Paweł odwiedzili też Łomżę, gdzie organizowane były XXI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2020. Rozmawiali z trenerem Adamem Paską oraz zawodnikami Kadry Narodowej. Odwiedzili też fabrykę napędów Techno Fly. Opowiedzieli też o zawodach slalomowych w Jutrosinie.

Rozmawiali z członkami formacji Flying Dragons Team – motoparalotniowej grupy pokazowej, która łączy latanie z pirotechniką i świetnie dobraną muzyką. Gościem Sky Therapy był też Leszek Mańkowski, który opowiedział jak wyglądały początki latania na paralotniach w Polsce oraz o aktualnym poziomie organizacji zawodów motoparalotniowych. O motoparalotniowych rekordach świata opowiadali aktualni Mistrzowie Polski w klasie PL2 – Krzysztof Romicki i Wojciech Strzyżakowski. O Służbach Informacji Powietrznej FIS rozmawiali z Piotrem Mazurkiewiczem.

W najnowszym odcinku podcastu drugiego sezonu Sky Therapy Basia i Paweł rozmawiali o pasji, pracy i spełnianiu marzeń z Emilią Plak – motoparalotniową Mistrzynią Świata, rekordzistką świata, instruktorką.

Emilia Plak o lataniu jak ptak marzyła podobnie jak wielu przed nią, ale ona swoje marzenia przekształciła w rzeczywistość, kiedy odkryła, że istnieje coś takiego jak paralotnia. Paralotnie pokazał jej na zdjęciu przyjaciel  rodziców. Powiedział, że razem z synem uczy się latać na paralotni w Jeżowie Sudeckim. Już w kolejny weekend Emilia dołączyła do nich. A działo się to w 1997 roku. Pierwszą swoją paralotnię kupiła w 2000 roku. Jeszcze tego samego roku wykonała swój pierwszy lot na paralotni z napędem. Dla Emilii Plak latanie stało się od tamtej pory czymś dużo więcej, niż tylko hobby. 

Z najnowszego spotkania Basi i Pawła z Emilią dowiecie się m.in. ile można mieć skrzydeł w jednym pokoju, kto namówił naszą mistrzynię do latania w zawodach, jak trafiła do marki Ozone Power.

Emilia Plak zdradziła swoim rozmówcom również swoje sposoby na transport napędu w samolocie oraz podpowiedziała gdzie doświadczycie najlepszych widoków w życiu. Zapraszamy do odsłuchania najnowszego odcinka Sky Therapy!

Posłuchajcie i zobaczcie w formie video kolejny odcinek podcastu Sky Therapy.

Wszystkie odcinki Sky Therapy można obejrzeć TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony