SKNTL: spotkanie z dr. inż. Maciejem Laskiem

Maciej Lasek (fot. Maciej Lasek/FB)

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego zaprasza już w najbliższy czwartek na spotkanie Maciejem Laskiem – doktorem nauk technicznych, specjalizującym się w mechanice lotu.

W latach 2012–2016 Maciej Lasek pełnił funkcję przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Obecnie jest wykładowcą Politechniki Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, a także posłem na Sejm RP.

Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie wpływu pracy komisji badających wypadki lotnicze na bezpieczeństwo i procedury obowiązujące w transporcie lotniczym.

Spotkanie odbędzie się już 4 marca 2021 r. (czwartek). Początek o godzinie 18:00.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem serwisu YouTube. Szczegóły organizatorzy podazą wkrótce.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego to organizacja studencka zrzeszająca fanów lotnictwa, której celem jest  rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu transportu lotniczego, nawiązywanie współpracy z podobnymi stowarzyszeniami działającymi w kraju i za granicą,  poznawanie innych entuzjastów lotnictwa oraz rozwijanie lotniczych pasji. SKNTL realizuje swoje cele poprzez organizowanie spotkań uczelnianych, warsztatów i wykładów, gdzie prezentują się osoby związane z lotnictwem; wyjścia tematyczne – m. in. na lotniska, do Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym, do stacji aerologicznych; wyjazdy – m. in. na targi lotnicze w Berlinie i Paryżu; Ogólnopolską Konferencję Naukową "Inżynieria Ruchu Lotniczego". Realizuje także projekty naukowe pod opieką pracowników Zakładu Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Źródło: SKNTL
comments powered by Disqus