Sezon na skoki spadochronowe na EPPT można uznać za otwarty

Spadochron

Majowy weekend to początek sezonu spadochronowego. 1 maja w piotrkowskiej strefie zrzutu na niebie żeglowali nie tylko wytrawni skoczkowie, ale i nowicjusze. Po zimowej przerwie po raz pierwszy można było zobaczyć na piotrkowskim niebie taki widok. Piotrków Trybunalski to w regionie łódzkim stolica skoków.

Każdy skok jest inny, korzystamy z możliwości wykonywania skoków z praktycznie, najlepszego statku powietrznego jaki mamy w Polsce - mówi uczestnik skoków.

Do piotrkowskiej strefy zrzutu przyjeżdżają skoczkowie z całego kraju, nie brakuje też obcokrajowców. Początkujący zaczynają zawsze od skoku w tandemie i dziś na starcie sezonu chętnych na taki skok nie brakowało. Skoki spadochronowe to sport wymagający. Trzeba być nie tylko odważnym, ale i odpowiedzialnym. Priorytetem jest przestrzeganie zasad, żeby było bezpiecznie.

Swobodny lot tuż po wyskoku z samolotu trwa około minuty, a prędkość spadania to 200 km/h. Skoczek poddawany jest działaniom grawitacji i oporowi powierza. Na wysokości ok. 1700 metrów otwiera się spadochron, pod jego czaszą lot trwa około 6 minut. Niesamowita wolność, przestrzeń i radość - mówi uczestniczka skoków.

Przez pandemię, w tym roku na otwarcie sezonu spadochronowego miłośnicy tego ekstremalnego sportu czekali dłużej, niż zwykle.

Źródło: TVP
comments powered by Disqus