Seminarium Przelotowe 2017

Seminarium Przelotowe 2017

Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety zaprasza na Seminarium Przelotowe 2017, które odbędzie się w dniu 11.03.2017 r. w godz. 16:00 – 20:00, w Karczmie Kamiennej w Czarnym Borze, ul. Wesoła 2. Wstęp wolny!

Podczas seminarium zaproszeni goście poruszą następujące tematy:

• Budujące porażki...?
Klaudia Bułgakow – Paralotniowa Mistrzymi Świata 2013, Vice Mistrzyni Europy 2016, Mistrzyni Polski 2011-2016, aktywna zawodniczka PWC.

• Zarządzanie ryzykiem w lataniu przelotowym
Witek "Viking" Wojciechowski – Paralotniowy Mistrz Polski OLC 2003, II Vice Mistrz Polski OLC 2004, wieloletni organizator Wrocławskiej Ligi Paralotniowej, obecnie lotniarz.
Uczestnicy tej części seminarium będą mieli możliwość zweryfikować swą wiedzę w zakresie aerodynamiki urządzeń latających zwanych bezogonowcami. Następnie świadomi już możliwości i ograniczeń wyruszą wraz z prowadzącym uzbrojonym w zaledwie trzy kolorowe flamastry na podniebne szlaki. Przyszli przelotowcy dowiedzą się czym są łańcuchy ściągające nas w dół i nauczą się jak można je zrywać. Jak zmieniają się w czasie zasoby potrzebne do utrzymywania pilota w stanie (od)lotu? Na koniec powiemy czym jest błąd kończący przelot oraz dlaczego głupi piloci ciągle go popełniają a inteligentni za każdym razem wymyślają sobie nowy.

• Prognozowanie na bazie prognoz, czyli kiedy z żoną pod rękę, a kiedy zdecydowanie nie
Piotr Blachnik – Pilot z ponad 20-sto letnim doświadczeniem, aktywny działacz lokalnego środowiska paralotniowego, miłośnik Sudetów.
Prezentacja o dość kontrowersyjnym i oczywiście przydługim tytule "Prognozowanie na bazie prognoz, czyli kiedy z żoną pod rękę a kiedy zdecydowanie nie", będzie między innymi o:
–  podstawach prognoz numerycznych,
–  kryteriach doboru właściwej prognozy,
–  budowie i "działaniu" diagramu aerologicznego,
–  sprawdzonych narzędziach prognostycznych oraz do oceny stanu bieżącego warunków,
–  wzajemnym uzupełnianiu się i błędach prognoz.
Na podstawie kilkunastu przypadków z ubiegłego sezonu pokazane będzie jak to wszystko działa w praktyce i kiedy warto lub wręcz nie wolno uruchamiać całej maszyny związanej z lataniem. Od czasu do czasu będzie słychać syczenie odparowywanej wody święconej, kropionej na mity i przyzwyczajenia.
Prezentacja, adresowana głównie do przelotowców początkujących i średniozaawansowanych, będzie pewną formą objaśnienia i kontynuacji wpisów meteo na FB "Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety".

Organizatorzy proszą również o potwierdzenie chęci uczestnictwa w spotkaniu na adres e-mail: pawelkluka@wp.pl Ważne! Wysłanie e-maila do niczego nie zobowiązuje, a organizatorom pozwoli na dobranie wielkości sali do ilości osób, tak aby umożliwić wszystkim komfortowe uczestnictwo.

O wszystkich dodatkowych szczegółach Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety będzie na bieżąco informowało na stronie wydarzenia, jak również na pgforum.pl czy pl.rec.paralotnie.

Źródło: Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety
comments powered by Disqus