Przejdź do treści
Port Lotniczy Bydgoszcz - samoloty na płycie (fot. plb.pl)
Źródło artykułu

Samoloty PLL LOT polecą z Bydgoszczy do stolicy dwa razy częściej

Rejsy sześć razy w tygodniu, czyli o połowę więcej niż w sezonie zimowym 2021/2022 i zmiany godzin lotu. Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały letnią siatkę połączeń z portu lotniczego Bydgoszcz.

Zmiany w siatce połączeń, to więcej możliwości podróży w najdalsze krańce świata. 27 marca w lotnictwie cywilnym rozpocznie się sezon letni, a wraz z nim rozbudowana zostanie siatka połączeń znad Brdy. Decyzją Polskich Linii Lotniczych LOT samolot z Bydgoszczy do Warszawy odleci sześć razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele.

Zmieni się także godzina operacji. W sezonie letnim wylot z Bydgoszczy zaplanowany jest: w poniedziałki, środy i piątki na godzinę 15:05, we wtorki i czwartki 14:35 oraz w niedzielę na godzinę 14:35. Zmiany poprzedzone szeregiem analiz, wprowadzone przez przewoźnika Polskie Linie Lotnicze LOT podyktowane potrzebą dostosowania siatki połączeń do potrzeb pasażerów.

Wprowadzone wraz z początkiem sezonu letniego zmiany, to dodatkowe połączenia i nowe godziny lotów, jednak przede wszystkim to nowe możliwości dla podróżnych. Zaktualizowane godziny wykonywania
operacji, pozwolą szybko i wygodnie dostać się nie tylko do największych miast w Europie, czy do Dubaju. Z regionalnego portu skraca się droga między innymi do Nowego Jorku i do Toronto. American Dream Trip z wylotem z Bydgoszczy od kwietnia będzie na wyciągnięcie ręki.

Stany Zjednoczone to strategiczny partner gospodarczy dla Polski i całej Unii Europejskiej. Dzięki lotniczemu połączeniu Bydgoszczy i Warszawy przedsiębiorcy z Kujaw i Pomorza mają większe możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych. Nowy Jork, Chicago, Los Angeles to tylko niektóre z kierunków podróży z krótką przesiadką w stolicy. Zwiększenie oferowania przez Polskie Linie Lotnicze LOT to kolejne potwierdzenie stopniowego powrotu Pasażerów korzystających z naszego lotniska – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Ruch pasażerski stopniowo się odbudowuje i potwierdzają to styczniowe statystyki. W pierwszym miesiącu 2022 roku z portu lotniczego Bydgoszcz odprawiono 10 429 pasażerów, co w porównaniu ze styczniem 2021 stanowi wzrost ponad o 500 proc. Jeśli sytuacja epidemiczna się nie zmieni, 2022 rok może być ważnym krokiem w kierunku odbudowy ruchu pasażerskiego i siatki połączeń sprzed pandemii.

Chatbot na stronie internetowej Portu Lotniczego Bydgoszcz (fot. plb.pl)

Chatbot na stronie internetowej Portu Lotniczego Bydgoszcz (fot. plb.pl)

Port Lotniczy Bydgoszcz przypomina, że na stronie internetowej lotniska – www.plb.pl uruchomione zostało narzędzie wspomagające jakim jest Chatbot, którego zadaniem będzie udzielanie odpowiedzi na nurtujące pasażerów pytania, np. godziny otwarcia punktu Vitalabo, aktualną siatkę połączeń, czy możliwość rezerwacji parkingu oraz aktualne przepisy COVID-19.

Chatbot to nic innego jak przygotowany przez PLB program komputerowy, odpowiadający na zadane pytania wg. zaprogramowanego schematu. Chatbot potrafi odpowiedzieć na proste pytania, a na podstawie konwersacji z pasażerami jego wiedza będzie stale uzupełniana. Bydgoskie lotnisko potrzebuje aktywności pasażerów, aby rozwijać możliwości Chatbota. Rozwiązanie przechodzi fazę testów, dlatego PLB prosi o wyrozumiałość i w przypadku problemów prosi o kontakt w dostępnej wcześniej formie tj. telefonicznie lub mailowo. Nowa platforma komunikacji cały czas będzie udoskonalana. PLB z chęcią pozna opinie i spostrzeżenia pasażerów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony