Ruszyła rejestracja na PLMP - ParaRudniki

Polska Liga MotoParalotniowa 2015 (fot. Paweł Kozarzewski)

Ruszyła rejestracja uczestników na PLMP – ParaRudniki, organizowanego w dniach 30-31.05.2015 r. przez Aeroklub Częstochowski. Zawodnicy proszeni są o stawienie się 29.05.2015 r. (piątek po południu).

Rejestracja obowiązuje wszystkich zawodników i organizatorzy proszą o rejestrację w systemie rejestracji PSP. W systemie tym, tworząc swój profil tylko raz, możesz się zapisywać na wszystkie edycje Ligi, które się tam pojawią.

Wpłaty wpisowego do udziału w zawodach (60 PLN) oraz podpisywanie kart rejestracyjnych będzie się odbywało na lądowisku w piątek 29.05.2015 r. Opis lądowiska, jak i mapa są dostępne na oficjalnej stronie imprezy www.pararudniki.pl

Organizatorom zależy na licznym udziale pilotów – szczególnie amatorów, dlatego zapraszają wszystkich do skorzystania z nadarzającej się okazji i spróbowania swoich sił w przygotowanych konkurencjach.

Organizatorzy przypominają o zabraniu GPSa (rejestratora) do zapisywania śladu lotu, wariometru oraz mapnika. Zaleca się wszystkim zawodnikom wyposażenie się w logger-amod, którego zastosowanie usprawnia organizatorom i pilotom rejestracje logów.

Nawet najprostszy mapnik ułatwi wykonanie zadań nawigacyjnych, a jego brak może to wręcz uniemożliwić. Najprostszym i skutecznym mapnikiem jest tarcza z twardego styropianu lub innego materiału na tacy plastikowej, przymocowana taśmami do uda. Dobrze jest również mieć z sobą przezroczystą taśmę klejącą i taśmę typu montażowego szarą.

Zabierając inny GPS niż logger amod pamiętajcie o kabelkach (tylko w przypadku mało popularnych urządzeń).

Każdy zawodnik startujący do konkurencji zdobywa punkty do rankingu Polskiej Ligi MotoParalotniowej 2015.


Przeczytaj również:
„Rzucamy Orła Cień” – ustanawianie rekordów podczas Targów ParaRudniki

Źródło: PSP
comments powered by Disqus