Przejdź do treści
Rozpoczęto budowę DK-A2 w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin (fot. modlinairport.pl)
Źródło artykułu

Rozpoczęto budowę DK-A2 w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin

23 maja na drodze kołowania DK-A2 w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin  rozpoczęto prace budowlane inwestycji polegającej na odbudowie i podniesieniu nośności wspomnianej drogi kołowania. Przekazanie dwustronnie podpisanych umów miało miejsce dzień wcześniej, to jest 22 maja br.

Stan DK-A2 ma kluczowe znaczenie dla sprawności operacyjnej mazowieckiego lotniska. Wspominana droga kołowania znajduje się w bezpośredniej bliskości terminala pasażerskiego i miejsc parkingowych dla samolotów, a przez to jest najczęściej używanym, poddanym największym obciążeniom fragmentem pola ruchu naziemnego.

Umowę zawarto z doświadczoną firmą BATARUS sp. z o.o., specjalizującą się w budowie, naprawie i utrzymaniu nawierzchni betonowych.

Firma BATARUS posiada doświadczenie w budowie i remontach nawierzchni betonowych. Przedsiębiorstwo z powodzeniem zrealizowało wiele projektów, w tym remonty nawierzchni betonowych na lotniskach, autostradach oraz terminalach. Obecnie firma pracuje nad projektem budowy parkingów dla wozów bojowych na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim oraz rozbudową terminala intermodalnego w Kutnie wraz z rozbudową torowiska pod suwnicę RMG dla PCC Intermodal SA. BATARUS odpowiada również za utrzymanie nawierzchni betonowych kluczowych obiektów, takich jak Autostrada A2 na odcinku Świecko-Nowy Tomyśl oraz Baltic Hub z największych portów morskich w Polsce.

Rozpoczęto budowę DK-A2 w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin (fot. modlinairport.pl)2

Na zdjęciu Grzegorz Hlebowicz – wiceprezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa- Modlin sp. z o.o., oraz Marcin Kusiołek oraz Mariusz Kusiołek – Członkowie Zarządu BATARUS Sp. z o.o. (fot. modlinairport.pl)

Podpisanie umowy inwestycyjnej jest ważnym krokiem w dążeniu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin do stałego utrzymania w sprawności technicznej oraz ciągłego doskonalenia infrastruktury lotniskowej w celu zapewnienia bezpiecznych i wygodnych warunków obsługi statków powietrznych i pasażerów.

Jestem przekonany, że jeśli pogoda nie pokrzyżuje planu prac  fachowców, to uporamy się z tym zadaniem inwestycyjnym przed terminem, to jest przed październikiem – powiedział Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony