Przejdź do treści
Robert Pełka - skok ze spadochronem (fot. SkyDive Warszawa)
Źródło artykułu

Robert Pełka – rekord Polski w speed skydivingu

Aeroklub Warszawski poinformował, że że w trakcie trwającego cyklu zawodów w speed skydivingu ISSA Word Series 2023, członek Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego Robert "Szyja" Pełka, dwukrotnie pobił rekord Polski osiągając kolejno 458,64 km/h i 464,67 km/h!

ISSA Word Series to cykl zawodów rozgrywanych przez International Speed Skydiving Association. W tym roku rozgrywają się na pięciu strefach spadochronowych: Neustadt Glewe (Niemcy), Teuge (Holandia), Zwartberg (Belgia), Fano (Włochy) oraz Saarlouis (Niemcy).

Przy klasyfikacji bierze się pod uwagę średnią z dwóch najlepszych startów zawodnika – co oznacza, że trzeba wystartować w minimum dwóch edycjach. Robert reprezentował Polskę w niderlandzkim Teuge i belgijskim Zwartberg, kończąc zawody odpowiednio na 6 i 5 miejscu. W rankingu ISSA Word Series 2023 nasz zawodnik zajmuje aktualnie 6 miejsce. Trzymamy mocno kciuki, żeby ta pozycja się nie zmieniła.

Robert nie zamierza spocząć na laurach, zamierza dalej trenować, a jego celem jest dogonienie światowej czołówki. Cel jest ambitny – czołowi zwodnicy w tej dyscyplinie osiągają prędkości przekraczające 500 km/h – ale jak najbardziej realny.

Linki do wyników i rankingów:
 Wyniki Teuge
•  Wyniki Zwartberg
•  Klasyfikacja ISSA Word Series 2023
•  Speed Skydiving Eternal Ranking (GPS)

Robert Pełka przy samolocie (fot. SkyDive Warszawa)

(fot. SkyDive Warszawa)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony