Przejdź do treści
Rapsodia Bałtyku (fot. muzeumlotnictwa.pl)
Źródło artykułu

"Rapsodia Bałtyku" wraz z prelekcją i oprowadzaniem w piątek w Kinie Wysokich Lotów MLP

W ten piątek (16 września) o godzinie 19:00, Muzeum Lotnictwa Polskiego ponownie pozwolimy pasjonatom lotnictwa przenieść się do lat 30` i złotej ery polskiego lotnictwa.

Tym razem prócz powietrznych przestworzy, będzie można doświadczyć także drugiego, morskiego żywiołu. Krakowskie Muzeum Zapraszamy na projekcję "Rapsodii Bałtyku". Dzieło Leonarda Buczkowskiego z 1935 roku to jeden z najstarszych zachowanych polskich filmów dotykających tematu awiacji.

W głównych rolach wystąpili m.in. Barbara Orwid, Mieczysław Cybulski, Adam Brodzisz i Maria Bogda. Jeśli ciekawi Was jak wyglądała praca pilotów polskiej Marynarki Wojennej, chcecie zobaczyć archiwalne nagrania wodnosamolotów Lublin R.XIII oraz dowiedzieć się czy mocniejszym uczuciem jest miłość czy prawdziwa przyjaźń – serdecznie zapraszamy.

Kasa biletowa otwierana jest o godz. 18:30 i zamykana wraz z początkiem wydarzenia o godz. 19:00 – jest to też czas przeznaczony na zwiedzenie Gmachu Głównego.

Ilość miejsc w kinie jest ograniczona, w związku z czym MLP zachęca do wcześniejszych rezerwacji biletów wstępu do Muzeum na pokazy piątkowe pisząc e-mail na adres kino@muzeumlotnictwa.pl (rezerwacje będą do odebrania miedzy 18:30 a 18:45 przed pokazem).
 
W piątek, 16.09.2022 r. przed projekcją filmu Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na prelekcję filmowo-lotniczą i z oprowadzeniem po wystawie, na której zobaczycie modele samolotów występujących w filmie!
Powtórki filmu (już bez wstępu i omówienia w sobotę o godz. 12:00 i w niedzielę o 15:00)
 
Szczegółowe informacje na temat Kina Wysokich Lotów – LINK
Dedykowana grupa na Facebooku – LINK

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony