Przejdź do treści
Interwencja funkcjonariuszy Straży Granicznej w samolocie (fot. nadodrzanski.strazgraniczna.pl)

Radość z lotu na wakacje zakończyła się na izbie wytrzeźwień

Pobytem w izbie wytrzeźwień zakończył się dla jednego z pasażerów wakacyjny lot do Egiptu. Na prośbę kapitana statku, wobec pijanego mężczyzny oraz jego awanturującego się kolegi musieli interweniować funkcjonariusze Straży Granicznej na poznańskim lotnisku.

W sobotę 14 stycznia funkcjonariusze Straży Granicznej z poznańskiej Ławicy otrzymali informację o konieczności interwencji na pokładzie statku powietrznego, który odlecieć miał do Egiptu. Powodem interwencji było dwóch 40-latków, którzy jak wskazał kapitan zachowywali się głośno, używali wulgarnych słów oraz spożywali wniesiony na pokład alkohol.

Z uwagi na to, iż jeden z mężczyzn był w stanie upojenia alkoholowego na miejsce wezwano patrol policji, który przewiózł mężczyznę na izbę wytrzeźwień. Przeprowadzone tam badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie 2,4 promila. Polak nie odleciał na wakacje, a dodatkowo za popełnione wykroczenie grozi mu 500 zł kary grzywny.  

Jego kolega, zaraz po wyprowadzeniu go z samolotu za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony