Przejdź do treści
Przekazanie dowodzenia 56. Bazą Lotniczą (fot. 56BLot)
Źródło artykułu

Przekazanie dowodzenia Bazą oraz pożegnanie dowódcy 56. Bazy Lotniczej

W dniach 15 i 17 lutego 2022 r. na ternie lotniska w Latkowie odbyły się uroczystości związane z przekazaniem dowodzenia 56. Bazą Lotniczą oraz pożegnaniem Dowódcy Bazy – płk pil. Krzysztofa Zwolińskiego, który Decyzją Ministra Obrony Narodowej został wyznaczony na stanowisko służbowe w Dowództwie Generalnym Rodzaju Sił Zbrojnych.

W dniu 15 lutego na uroczystym apelu Dowódca pożegnał się z żołnierzami i pracownikami Bazy. Podczas uroczystości zostały wręczone medale resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Ponadto odczytany został rozkaz o wyróżnieniach. Dowódca wręczył żołnierzom pisma pochwalne ze zdjęciem wyróżnionego żołnierza na tle sztandaru jednostki wojskowej, listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki.

Na zakończenie uroczystości Dowódca podziękował żołnierzom i pracownikom Bazy za wspólną służbę. W swoim wystąpieniu przyznał, że dowodzenie Bazą było dla Niego wielkim zaszczytem, a sercem pozostanie w Inowrocławiu przez kolejne lata.

17 lutego w obecności Dowódcy Brygady płk pil. Krzysztof Zwoliński przekazał sztandar jednostki swojemu zastępcy – płk pil. Mateuszowi Szymańskiemu, który czasowo będzie pełnił obowiązki Dowódcy. Na zakończenie uroczystości za bardzo dobre wykonywanie obowiązków służbowych Dowódca Brygady płk dypl. pil. Piotr Saniuk wręczył płk pil. Krzysztofowi Zwolińskiemu pismo pochwalne ze zdjęciem wyróżnionego żołnierza na tle sztandaru jednostki wojskowej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony