Przejdź do treści
Equipe de Voltige na Antidotum Airshow Leszno 2024 (fot. Antidotum Airshow Leszno)
Źródło artykułu

Program Antidotum Airshow Leszno 2024 wypełniają kolejne gwiazdy

Mniej niż sto dni pozostało na przygotowania do Antidotum Airshow Leszno. Organizatorzy otrzymują coraz więcej potwierdzeń udziału od kolejnych gwiazd, które zaprezentują kunszt akrobacji na Lotniku Leszno w dniach 21 i 22 czerwca 2024 r.

Mistrzowie akrobacji! Słynny zespół Francuskich Sił Powietrznych i Kosmicznych – Equipe de Voltige de l'Armée de l'Air - ponownie zaprezentuje się w Lesznie. W zeszłym roku zrobili furorę swoim pokazem akrobacji solowej! W tym roku powrócą z triumfatorem 31. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej z 2022 roku, które odbyły się na leszczyńskim lotnisku, Florentem Oddonem za sterami.

Grupa Equipe de Voltige de l'Armée de l'Air powstała w 1968 roku w celu reprezentowania francuskiego wojska na pokazach i zawodach lotniczych na całym świecie. Członkami zespołu przez dekady zostawali najbardziej doświadczeni francuscy piloci. Na swoim koncie mają ogrom medali i osiągnięć, w tym kilkukrotnie zdobywali Mistrzostwo Świata w akrobacji samolotowej. Absolutny TOP światowego lotnictwa!

Super Puma Display Team na Antidotum Airshow Leszno 2024 (fot. Antidotum Airshow Leszno)

A teraz kolejna dobra wiadomość. Zespół, który z reguły nie prezentuje się na tej samej imprezie rok po roku, będzie w Lesznie już czwarty raz z rzędu! To Super Puma Display Team.

Kiedy Szwajcarskie Siły Powietrzne poinformowały organizatorów w 2021 roku, że ten genialny zespół zaprezentuje się na ANTIDOTUM, nawet nie śnili, że tak cudownie się on w Lesznie zadomowi na lata. Super Puma Display Team pokochali Leszno i pokochali Was, dlatego już po raz czwarty zdecydowali się przylecieć na te pokazy!

Super Puma to jedna z ikon Antidotum Airshow Leszno. Zapewne dla wielu z Was pierwszym skojarzeniem z leszczyńskimi pokazami jest właśnie ten wspaniały śmigłowiec. I wielki finał z olbrzymią ilością flar. Nie zabraknie ich. Już w czwarty weekend czerwca po raz kolejny doświadczymy magii w czasie pokazu Super Pumy ze Szwajcarskich Sił Powietrznych.

PC-7 TEAM na Antidotum Airshow Leszno 2024 (fot. Antidotum Airshow Leszno)

Po potwierdzeniu udziału Super Pumy, nadeszła kolejna wspaniała wiadomość. Jeden z najbardziej znanych wojskowych zespołów w Europie zaprezentuje się w Lesznie. To PC-7 TEAM ze Szwajcarskich Sił Powietrznych.

Formacja aż 9 samolotów wojskowych Pilatus PC-7 ponownie zademonstruje przed Wami absolutną maestrię latania! Bądźcie gotowi na zapierające dech w piersiach przeloty w szyku samolotów oddalonych od siebie o mniej niż 3 metry oraz na mrożące krew w żyłach mijanki i rozejścia.

PC-7 TEAM to jeden z reprezentacyjnych zespołów Szwajcarskich Sił Powietrznych. Zespół regularnie uczestniczy w największych imprezach lotniczych w Europie. Organizatorzy dziękują Schweizer Armee i 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny za wsparcie i za to, że udział tego słynnego zespołu na ANTIDOTUM jest możliwy!

PC-9M Hudournik na Antidotum Airshow Leszno 2024 (fot. Antidotum Airshow Leszno)

Kolejnym wojskowym uczestnikiem tegorocznej edycji Antidotum Airshow Leszno to PC-9M Hudournik ze Słoweńskich Sił Powietrznych. Chyba można już powiedzieć, że to stały gość tych pokazów! Słoweńcy Was pokochali i zdecydowali po raz kolejny zaprezentować w locie samolot PC-9M Hudournik.

Pilatus PC-9M jest lekkim, turbośmigłowym samolotem szkolno-treningowym produkowanym w Szwajcarii. Z reguły służy do ćwiczeń pilotów wojskowych zanim przejdą oni na większe maszyny, w Słowenii zaś często jest wykorzystywany do operacji w tamtejszych górach. W powietrzu zachwyca gracją i manewrowością. Nie możemy się doczekać jego pokazu!

Co zaprezentują te gwiazdy na tegorocznej edycji Antidotum Airshow Leszno 2024? Dowiecie się już 21 i 22 czerwca na Lotnisku Leszno.

Bilety na dzienne i nocne pokazy lotnicze cywilnych i wojskowych statków powietrznych z całej Europy na Lotnisku Leszno znajdziecie tutaj: tobilet.pl/antidotum-airshow-leszno-2024.html


Przeczytaj również:
Antidotum Airshow Leszno 2024
Pierwszy uczestnik Antidotum Airshow Leszno 2024
Kolejne gwiazdy Antidotum Airshow Leszno
Pierwsza gwiazda nocnej części Antidotum Airshow Leszno
Kolejni uczestnicy potwierdzają udział w Antidotum Airshow Leszno
Lista gwiazd Antidotum Airshow Leszno 2024 powiększa się

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony