Przejdź do treści
wstążka żałobna
Źródło artykułu

Pożegnanie pułkownika Bronisława MIKOŁAJUKA

Na wieczną żołnierską służbę odszedł jeden z tych, którzy tworzyli powojenną historię dęblińskiej „Szkoły Orląt”. Odszedł doskonały oficer, specjalista lotniczy, kolega i przyjaciel, wychowawca wielu lotniczych pokoleń. Jego pasją było lotnictwo i „nasza” skrzydlata Alma Mater.

Pułkownik Bronisław MIKOŁAJUK służbę wojskową rozpoczął w 1944 roku i całą swoją służbę wojskową związał z Oficerską Szkołą Lotniczą. W dniu 09.05.1946 r. jako chorąży w korpusie osobowym oficerów łączności otrzymał pierwszą oficerską gwiazdkę. W ciągu pierwszych 4 lat zawodowej służby wojskowej awansował do stopnia kapitana. W dęblińskiej Uczelni, zajmował szereg stanowisk służbowych m.in.;

  • instruktora łączności lotniczej;

  • wykładowcy i starszego wykładowcy łączności lotniczej;

  • szefa łączności Szkoły;

  • kierownika Cyklu Łączności Lotniczej.

Zawodową służbę wojskową zakończył 08.02.1979 roku jako kierownik Cyklu Ogólnokształcącego. Jego pasją była praca z ludźmi, znał ich zalety i wady, słabości i uzdolnienia. Mogli liczyć na jego życzliwą radę, pomoc i wsparcie. Za swą żołnierską służbę był wielokrotnie wyróżniany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz licznymi odznaczeniami resortowymi.

W dniu 12.10.br na cmentarzu komunalnym w Dęblinie w imieniu Rektora – Komendanta WSOSP, zmarłego pożegnał Dziekan Wydziału Lotnictwa WSOSP płk nawig. dr hab. inż. Marek GRZEGORZEWSKI. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyła rodzina zmarłego, koledzy, znajomi oraz przedstawiciele Uczelni.

WSOSP Dęblin


FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony