Przejdź do treści
Źródło artykułu

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury został partnerem Welcome Airport Services

We wtorek, 8 listopada br. w Szymanach została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatorem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury a Welcome Airport Services – największym pod względem liczby obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Współpraca dotyczy usług cargo świadczonych na warmińsko-mazurskim lotnisku.

Strony umowy reprezentowali: Marcin Osowski – wiceprezes zarządu Welcome Airport Services i Jarosław Rogowski dyrektor pionu cargo oraz Wiktor Wójcik – prezes zarządu spółki portu lotniczego Warmia i Mazury Sp. z o.o.

Welcome Airport Services działa w branży lotniczej od dwudziestu pięciu lat, posiada ponad pięćdziesięciu aktywnych klientów oraz własną Agencję Celną. Oddziały Welcome Cargo są obecne na Lotnisku Chopina w Warszawie, portach lotniczych w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie oraz Łodzi.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury świadczy usługi w obszarze cargo od października 2021 roku. Spółka Warmia i Mazury posiada Certyfikat Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) oraz Status Zarejestrowanego Agenta, co pozwoliło na dodanie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do sieci transportowej RFS (Road Feeder Service) jako tzw. punktu wejścia do bezpiecznego łańcucha dostaw przesyłek lotniczych. Umożliwia to lokalnym producentom i eksporterom wysyłkę produktów drogą lotniczą, odprawienie i nadanie przesyłek cargo na miejscu w Szymanach. Dzięki temu stają się przesyłką lotniczą nawet jeżeli pierwszą część podróży pokonują na kołach.

(fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury)

"Z optymizmem patrzę na rozwój Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury oraz jego rolę w budowaniu regionalnej gospodarki. Wydarzenia takie jak dziś potwierdzają, że Warmia i Mazury i położone tutaj lotnisko są atrakcyjne biznesowo i stwarzają optymalne warunki do rozwoju dla wielu przedsiębiorców. Jestem pewien, że współpraca z Welcome Airport Services w obszarze cargo, otworzy przed naszym portem lotniczym nowe możliwości." – powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Współpraca Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury oraz Welcome Airport Services oparta jest na nowatorskiej formule, pozwalającej na włączeniu lotniska do sieci sprzedażowej Welcome Cargo, przy jednoczesnym zachowaniu odrębnej i autonomicznej struktury obsługi naziemnej portu.

"Nawiązanie współpracy z partnerem takim jak Welcome Airport Services to dla nas znaczący krok do przodu. Rozwijamy sektor usług cargo w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury woparciu o renomowanego agenta handlingowego z wieloletnim doświadczeniem, co zpewnością wzmocni naszą pozycję w tym segmencie. Jesteśmy jednym z najmniejszych regionalnych portów lotniczych w kraju, jednak mamy ogromny potencjał i bardzo cieszy mnie to, że nasz partner – Welcome Airport Services, również go dostrzegł. Jestem przekonany, że na naszej współpracy zyskają przede wszystkim lokalni producenci z Warmii i Mazur a także Podlasia, którzy już sukcesywnie korzystają z usług cargo na lotnisku Olsztyn-Mazury, wysyłając swój regionalny towar m.in. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy USA. Wsparcie Welcome Cargo doda skrzydeł nie tylko nam jako lotnisku, ale również lokalnym przedsiębiorcom" – powiedział Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o.

(fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury)

"Olsztyn-Mazury to kolejny port lotniczy po Łodzi, który docenił naszą firmę i wymyśloną przez nas nowatorską formułę współpracy w obszarze cargo, zgodnie z którą port lotniczy zachowuje autonomię decyzyjną i odrębną strukturę, a Welcome Cargo dzieli się swoją marką, systemami, cennikami oraz kompetencją. Region Warmii i Mazur to nie tylko turystyka żeglarska, ale również wielu producentów najwyższej jakości żywności o krótkim terminie spożycia, takich jak kawior, produkty mleczne czy egzotyczne ryby. Taki towar może trafiać do konsumentów na całym globie wyłącznie dzięki transportowi lotniczemu, którego organizatorem stajemy się w Olsztynie- Szymanach my" – podsumował Marcin Osowski, wiceprezes Welcome Airport Services.

Możliwości Welcome AS w zakresie obsługi towarów drogą lotniczą praktycznie na całym świecie oraz potencjał gospodarczy regionu Warmii i Mazur z całą pewnością przełożą się na atrakcyjną i stabilną ofertę logistyczną dla północno-wschodniej Polski.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony