Przejdź do treści
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podpisał list intencyjny z Zespołem Szkół nr 2 w Mławie (fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury)
Źródło artykułu

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podpisał list intencyjny z Zespołem Szkół nr 2 w Mławie

We wtorek, 18 kwietnia br. na terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach podpisany został list intencyjny między Wiktorem Wójcikiem – Prezesem Spółki Warmia i Mazury Sp. z o.o. zarządzającą warmińsko-mazurskim lotniskiem a Anetą Zawadzką – Dyrektorem Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.

List intencyjny związany jest z nowym kierunkiem kształcenia uruchomionym w mławskiej szkole – technik eksploatacji portów i terminali oraz określa ramy współpracy lotniska i szkoły w tym zakresie, tj:

  • organizacji i prowadzenia przedsięwzięć edukacyjnych i promocyjnych,
  • określania szczegółowych zadań w zakresie praktyk zawodowych w zawodzie – technik eksploatacji portów i terminali,
  • wyznaczenia strategicznych ścieżek kształcenia.

Jestem bardzo zadowolona z współpracy jaką udało się nam nawiązać z zarządem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Przede wszystkim dlatego, że kształcąca się w naszej szkole młodzież zyska nowe miejsce na odbycie praktyk zawodowych, a w przyszłości, docelowo również miejsce pracy – o czym zapewnia Prezes lotniska w Szymanach. – mówi Aneta Zawadzka, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.

Inicjatywy takie jak dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy otwarci na współpracę i cieszymy się, że władze Zespołu Szkół nr 2 w Mławie dostrzegły potencjał w rozwoju kierunku kształcenia związanego z lotnictwem. Na lotnisku Olsztyn-Mazury młodzież będzie mogła poznać pracę portu lotniczego od kuchni, w tym obowiązujące procedury, pracę na różnych stanowiskach i w różnych warunkach. Liczymy na to, że część z uczniów zdecyduje się na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej właśnie na naszym lotnisku. – mówi Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o. zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony