Przejdź do treści
Źródło artykułu

Port Lotniczy Lublin we współpracy ze spotterami wydał kalendarz na 2017 rok

Port Lotniczy Lublin już po raz kolejny wydał noworoczny kalendarz. Na dwunastu kartach można zobaczyć zdjęcia zrobione przez lubelskich miłośników awiacji. Kalendarz powstał we współpracy z grupami spotterów, które działają przy Porcie Lotniczym Lublin – Lubelskiej Grupie Spotterskiej oraz Lubelskiej Unii Fanów Awiacji.

Cieszę się, że nasze lotnisko oprócz tego, że daje możliwość szybkiego i wygodnego podróżowania, stało się także miejscem, które przyciąga ludzi, dla których lotnictwo to hobby i sposób życia. Codziennie obserwujemy spotterów, którzy bez wglądu na pogodę i porę dnia czy nocy, fotografują samoloty i lotnisko. Nasz wspólny kalendarz pokazuje efekty ich pasji – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Na fotografiach znajdują się samoloty linii lotniczych Wizz Air, Ryanair, Lufthansa oraz Small Planet, czyli przewoźników oferujących połączenia z Lublina w 2016 roku. W kalendarzu można zobaczyć także samoloty z sektoru general aviation, który w Porcie Lotniczym Lublin rozwija się dynamicznie.

To już czwarta edycja kalendarza Portu Lotniczego Lublin wydawanego we współpracy ze spotterami. Ale to nie jedyna inicjatywa, którą udało się wspólnie zrealizować.

Miłośnicy planespottingu towarzyszą nam praktycznie od pierwszego dnia funkcjonowania portu i wiem, że ich grono stale się powiększa. Zauważamy, że na naszym lotnisku pojawiają się coraz młodsi obserwatorzy samolotów. Dlatego staramy się wspierać inicjatywy związane z fotografią lotniczą, aby podtrzymywać te zainteresowanie – dodaje prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Efektem współpracy lotniska ze spotterami była m.in. budowa górki spotterskiej, umożliwiającej obserwację samolotów oraz wystawa zdjęć: „Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów”.

Z myślą o początkujących fotografach, Port Lotniczy Lublin zorganizował także specjalny konkurs, w którym laureaci wzięli udział w profesjonalnych warsztatach fotografii lotniczej realizowanej w ramach Akademii Nikona.

Port Lotniczy Lublin był pierwszym lotniskiem cywilnym w Polsce, na którym zostały realizowane warsztaty fotograficzne tego typu.























FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony