Przejdź do treści
Źródło artykułu

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. laureatem konkursu „Architektura Stref ARP"

Jury wyróżniło Centrum Badań i Prób w Locie drugą nagrodą.

PZL Mielec otrzymały drugą nagrodę za modernizację Centrum Badań i Prób w Locie, które oficjalnie rozpoczęło działalność w grudniu 2012 roku. Oficjalna gala wręczenia nagród, odbyła się 12 września br.

Konkurs był skierowany do inwestorów budynków zlokalizowanych w strefach ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu, tj. Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC oraz Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. W ten sposób ARP zachęca przedsiębiorców do świadomego kształtowania architektury i realizowania innowacyjnych projektów architektonicznych.

„Konkurs pokazuje, że powstające w strefach mieleckiej i tarnobrzeskiej inwestycje to awangarda polskiego myślenia o miejscu pracy bezpiecznym, dostępnym, energooszczędnym, wydajnym i estetycznym. Są też świadectwem społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców” – podkreślił w trakcie swojego wystąpienia na gali Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP.


Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP (fot. ARP S.A.)

Otwarcie Centrum Badań i Prób w Locie zwiększyło potencjał innowacyjny firmy i jej możliwości w zakresie testowania samolotów i śmigłowców. Za projekt budynku odpowiadało Biuro projektowe i obsługi inwestycji budownictwa „W.J. Jurasz” Sp. J. Realizacja projektu rozpoczęła się w 2010 roku a oficjalne otwarcie miało miejsce w grudniu 2012 roku.


(fot. PZL Mielec)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony