Przejdź do treści
Podniebny hołd dla bohaterów Powstania Warszawskiego (fot. ORLEN Team)
Źródło artykułu

Podniebny hołd dla bohaterów Powstania Warszawskiego

Zbliża się 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby oddać hołd Bohaterom i Bohaterkom tamtych wydarzeń, 1 sierpnia ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny po raz kolejny wykona specjalny przelot nad Warszawą.

Zapraszamy do śledzenia transmisji z tego specjalnego wydarzenia, a także udania się w okolicę Wisły – znak Polski Walczącej wykonany przez pilotów będzie widoczny z Powiśla, Traktu Królewskiego, Starego Miasta i Pragi.

ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny stworzona została przez doświadczonych, zdolnych lotników. To ekipa przyjaciół darzących się wielkim zaufaniem. Od 20 już lat zachwycają precyzją. Żelazny jest największą i jednocześnie najdłużej działającą cywilną grupą akrobacyjną w Polsce. Zainspirowana przedwojennymi pilotami "trójką Bajana", którzy przetarli podniebne szlaki polskiej akrobacji zespołowej. Założona z pasji i miłości do awiacji.

GA Żelazny aktywnie angażuje się w promowanie lotnictwa wyczynowego, trening pilotów akrobacyjnego, organizowanie zawodów oraz kursów zapoznawczych dla miłośników latania. Członkowie grupy biorą udział w wielu imprezach lotniczych, przeglądach filmowych, spotkaniach z młodzieżą w szkołach i ośrodkach kultury. Z dumą angażują się w działalność charytatywną.

Każdego roku Grupa Akrobacyjna Żelazny bierze udział w najważniejszych imprezach lotniczych w Polsce i na świecie. Specjalnością grupy jest wykonywanie akrobacji na różnych typach samolotów w formacjach od 2 do 6 samolotów, okazjonalnie z szybowcem.

Fani lotniczych akrobacji w wykonaniu tej grupy z pewnością nie mogą się doczekać jutrzejszego pokazu.

1 sierpnia o godzinie 17:00 wspólnie oddajmy hołd Bohaterom i Bohaterkom Powstania Warszawskiego!

Transmisja z przelotu będzie dostępna na kanałach ORLEN Team – Facebook, Twitter oraz YouTube.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony