Przejdź do treści
B737-800, który stał porzucony na płycie lotniska w Szczecinie-Goleniowie (fot. Szczecin-Goleniów Airport)
Źródło artykułu

Po porzuconego w Szczecinie B738 zgłosił się właściciel

Po boeinga 737-800, który od półtora miesiąca stał porzucony na płycie lotniska w Szczecinie-Goleniowie zgłosił się właściciel. Samolot poleciał do Katowic, gdzie trafił do lotniskowego hangaru. Pod koniec marca załoga samolotu ukraińskich linii lotniczych Azur Air Ukraine opuściła samolot po przewiezieniu do Szczecina ostatniej grupy ukraińskich uchodźców, którzy w momencie wybuchu wojny w Ukrainie przebywali na wakacjach w Egipcie.

Boeing 737-800 to dwusilnikowy, wąskokadłubowy samolot odrzutowy produkowany w przeróżnych wariantach od 1967 roku. Właśnie taka maszyna przyleciała na lotnisko Szczecin-Goleniów z egipskiego kurortu Szarm el-Szejk, położonego na półwyspie Synaj w czwartek (17 marca) około godziny 09:00 przewożąc ukraińskich turystów, którzy udali się na wakacje jeszcze przed rosyjską agresją.

Do zachodniopomorskiego portu lotniczego na pokładzie B738 należącego do Azur Air Ukraine przyleciało 150 Ukraińców. Po ostatnim locie załoga samolotu wraz z pasażerami opuściła lotnisko. Po wylądowaniu w Szczecinie maszynę opuścili piloci i załoga pokładowa. Mieli powiedzieć, że już nie pracują dla linii lotniczych Azur Air Ukraine, które są powiązane z rosyjskim przewoźnikiem UTair Aviation.

Wysiadła załoga i poinformowała, że nie są już pracownikami linii lotniczej Azur Air, zostali zwolnieni i nie mają możliwości, żeby tym samolotem udać się w kolejną trasę – mówił RMF MAXXX rzecznik prasowy szczecińskiego portu lotniczego, Krzysztof Domagalski.

Teraz po samolot zgłosił się jego właściciel. Maszyna wykonała lot do Katowic, gdzie najpewniej zostanie przemalowana i przekazana nowemu użytkownikowi. Wartość samolotu szacowana jest na 70 mln dolarów amerykańskich.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony