Przejdź do treści
3. edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową (fot. PLL LOT)
Źródło artykułu

3. edycja Konkursu PLL LOT na Najlepszą Pracę Dyplomową

Niedawno rozpoczęła się 3. edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową, której tematem jest lotnictwo. Nie czekaj, zgłoś się już dzisiaj i leć wysoko.

Konkurs jest autorską inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT, którego celem jest promowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Po sukcesie pierwszej edycji, która uświetniła obchody 90-lecia LOT-u, po raz trzeci zapraszamy wszystkich pasjonatów awiacji na swoje pokłady i oferujemy niesamowitą szansę rozwoju! Jeśli jesteś miłośnikiem branży lotniczej i piszesz pracę dyplomową na temat lotnictwa pasażerskiego lub transportu cargo – weź udział w 3 Edycji Konkursu!

Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów I oraz II stopnia uczelni publicznych i niepublicznych z obszaru całej Polski, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2022/2023 r. oraz w 2023/2024 r. i obronili lub obronią pracę dyplomową w terminie od 30 września 2022 roku do 30 września 2024 roku. 

Tematem przewodnim prac dyplomowych w ramach Konkursu jest: Współczesna linia lotnicza, jej wyzwania, perspektywy, rozwój z punktu widzenia operacyjnego, handlowego, finansowego oraz w zakresie ESG. 

Obronione prace wraz z kompletem dokumentów należy przesłać drogą mailową na adres: student@lot.pl do 15 października 2024 roku.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi do 31.03.2025 poprzez publikację informacji o Zwycięzcach Konkursu na Stronie Konkursowej.

W ramach 3. edycji Konkursu, do wygrania są atrakcyjne nagrody! Polskie Linie Lotnicze LOT przyznają Laureatom Konkursu nagrody pieniężne oraz bilety lotnicze. Ale to nie wszystko! Dla wybranych Laureatów, narodowy przewoźnik oferuje możliwość odbycia 3-miesięcznego, płatnego stażu pod skrzydłami LOT-u.

Branża lotnicza nieustannie napędzana jest innowacjami, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca ze środowiskiem akademickim, aby rozwijać pomysły i przekładać je na realne rozwiązania. Cieszę się, że możemy ogłosić już trzecią edycję konkursu. To inicjatywa, która nie tylko wspiera młode talenty w poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie lotnictwa, ale także zachęca do odkrywania rozwiązań kształtujących przyszłość tej dynamicznej branży. W PLL LOT szczególnie stawiamy na rozwój i współpracę z najlepszymi na rynku, dlatego czekamy na inspirujące prace i przełomowe pomysły. Serdecznie zapraszam i jednocześnie zachęcam młodych absolwentów do udziału w tym niezwykle ekscytującym wyzwaniu – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Kapituła i kryteria oceny

Do składu Kapituły Konkursowej trzeciej edycji konkursu należą przedstawiciele: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz przedstawiciele PLL LOT.
 
Eksperci będą oceniać poziom prac konkursowych m.in. pod kątem:

  • oryginalności oraz stopnia trudności podejmowanej tematyki,
  • zbieżności treści z tematyką lotniczą,
  • trafności i poprawności zastosowanych metod badawczych,
  • aktualności podejmowanej tematyki,
  • możliwości zastosowania wyników pracy w praktyce biznesowej.

Więcej informacji w regulaminie na stronie: lot.com/pl/pl/konkurs

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony