Przejdź do treści
M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach (fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)
Źródło artykułu

Pierwsza Akcja Serce lotników morskich w 2024 roku

W dniu 14 stycznia lotnicy morscy z Gdyńskiej Brygady Lotnictwa przeprowadzili pierwszą akcję serce w tym roku. Samolot przetransportował personel medyczny z organem przeznaczonym do przeszczepu.

Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach "Akcji Serce". Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

W niedzielę o godzinie 9.18 samolot M28B wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o godzinie 10.25 podjął zespół lekarzy transplantologów z lotniska w Goleniowie z przeznaczonym do przeszczepu organem i wylądował na lotnisku Okęcie o godz. 11.09. Lekarze natychmiast udali się do Kliniki w Aninie, gdzie już oczekiwał pacjent i o godz. 13.18 załoga Bryzy rozpoczęła lot powrotny do Trójmiasta.

Samolot wylądował na lotnisku macierzystym Oksywie o godzinie 14.30, kończąc akcję.

Była to pierwsza „Akcja Serce” przeprowadzona przez lotników morskich w tym roku i 80 w historii BLMW. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w "Akcji Serce" od 2007 roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony