Paralotniowy Puchar S.P.Sudety 2020

Paralotniarz - lot - Mieroszów (fot. Janusz Wojtyniak)

1 lipca wreszcie wystartowała kolejna edycja Paralotniowego Pucharu S.P.Sudety 2020. Organizatorem Pucharu, który potrwa do 30 września 2020 r. jest Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety.

Pierwotnie paralotniarze mieli rozpocząć rywalizację na początku kwietnia. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa z walką o Puchar trzeba było poczekać.

Mamy otwarte granice i możliwość swobodnego przemieszczania, więc jedyne czego nam trzeba, to solidnej lotnej pogody. Mamy 3 miesiące, więc wykorzystajmy je na maksimum, latając bezpiecznie i daleko – zachęcają organizatorzy.

Celem imprezy jest rozwój umiejętności przelotowych pilotów w rejonach górskich oraz promocja regionu Sudetów Środkowych (Gór Kamiennych i Gór Wałbrzyskich) jako miejsca, w którym odbywają się ciekawe wydarzenia sportowe.

Konkurs polega na wykonaniu lotów (ze startu nożnego, bez użycia holu) ze startowisk:
• Dzikowiec – (www.xcportal.pl/launch-sites?title=dzikowiec),
• Klin – (www.xcportal.pl/launch-sites?title=klin),
• Grzmiąca – (www.xcportal.pl/launch-sites?title=grzmi%C4%85ca),
• Mieroszów – (www.xcportal.pl/launch-sites?title=mierosz%C3%B3w).
Należy zwrócić uwagę że niektóre startowiska w Sudetach mogą być szczególnie trudne przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

Warunkiem uczestnictwa w Paralotniowym Pucharze S.P.Sudety 2020 jest posiadanie przez pilota konta użytkownika na platformie www.xcportal.pl.

Podczas Pucharu prowadzona będzie klasyfikacja: Open, Sport, Fun. Zwycięzcami zostaną piloci z największą ilością punktów w danej klasyfikacji. Do punktacji zaliczanych zostanie pięć najlepszych lotów. Loty powinny być dokumentowane track-logami z urządzeń GPS, obsługujących standard zabezpieczeń G-record.

Fakt odbycia Lotu należy odnotować na platformie www.xcportal.pl poprzez wgranie pliku .igc, stanowiącego zapis wykonanego lotu, po uprzednim zalogowaniu na indywidualne konto uczestnika.

Punktacja:
a) Trójkąt FAI – współczynnik 1 km = 2 punkty,
b) Trójkąt płaski – współczynnik 1 km = 1.5 punktu,
c) Przelot otwarty – współczynnik  1 km = 1.0 punkt.

Więcej szczegółowych informacji w Regulaminie oraz na profilu facebookowym Paralotniowy Puchar S.P. Sudety 2020.

Źródło: Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety
comments powered by Disqus