Przejdź do treści
Wystawa "Historia zapomnianego lotniska. Lotnictwo w Koszalinie 1912-1945" (rys. Piotr Forkasiewicz)
Źródło artykułu

Otwarcie wystawy "Historia zapomnianego lotniska. Lotnictwo w Koszalinie 1912-1945"

Koszalińska Biblioteka Publiczna, Archiwum Państwowe w Koszalinie i Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego zapraszają na otwarcie wystawy "Historia zapomnianego lotniska. Lotnictwo w Koszalinie 1912-1945", które odbędzie się 23 maja 2023 r. o godz. 17:00 w Galerii Region w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1.

O wystawie:
W latach 1914–1918 funkcjonowało w Koszalinie nie tylko duże lotnisko, ale również prężnie działająca filia berlińskich zakładów lotniczych Luft-Verkehrs-Gesellschaft mbH (LVG), która zajmowała się produkcją i naprawami samolotów na potrzeby niemieckich sił zbrojnych. W szczytowym okresie swojej działalności była ona w stanie dostarczać nawet po 40 nowych oraz 25 wyremontowanych maszyn miesięcznie. Zatrudniała wtedy aż 680 osób, co czyniło z niej jednego z największych pracodawców w całym regionie. Przy koszalińskiej fabryce działała ponadto wojskowa szkoła lotnicza, która do zakończenia walk na frontach I wojny światowej wyszkoliła setki pilotów i mechaników, w tym Polaków.

Podczas wydarzenia promowana będzie książka o tym samym tytule, poświęcona historii lotnictwa i zapomnianego lotniska w Koszalinie, której autorem jest pasjonat historii lotnictwa, prawnik Mateusz Kabatek. Więcej o książce na stronie www.prk24.pl. Uczestnicy wydarzenia będą mogli otrzymać darmowe egzemplarze wydawnictwa.

Wystawę "Historia zapomnianego lotniska. Lotnictwo w Koszalinie 1912-1945" będzie można oglądać do 10 czerwca 2023 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony