Ostatnie dni naboru na kurs na Kontrolera Ruchu Lotniczego

Szkolenie przyszłych kontrolerów (fot. PAŻP)

Najnowsza grupa uczestników kursu na Kontrolera Ruchu Lotniczego zasiadła 13 maja po raz pierwszy w ławach Ośrodka Szkolenia Personelu Służb Ruchu Lotniczego ATS (OSPA) Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. PAŻP nie przestała jednak rekrutować – nabór prowadzony jest cały czas, a jego aktualna edycja trwa do 19 maja. Chętnych nie brakuje, lecz zapotrzebowanie na Kontrolerów Ruchu Lotniczego także systematycznie wzrasta!

23 szczęśliwców z rozpoczętego wczoraj kursu, którym z powodzeniem udało się przejść przez wszystkie etapy rekrutacji, wykonało znaczący krok do uzyskania upragnionej licencji Kontrolera Ruchu Lotniczego. Przed nimi teraz około dwunastu miesięcy nauki w nowoczesnych, wyposażonych multimedialnie salach wykładowych, mieszczących się w oddanym do użytku w 2017 roku budynku szkoleniowo – administracyjnym PAŻP

Szkolenie kandydatów na KRL przebiega dwuetapowo, przy czym pierwsza część to teoretyczny i praktyczny trening w OSPA. W początkowych miesiącach nowych kursantów czeka zgłębianie wiedzy z takich zagadnień, jak prawo lotnicze, frazeologia, nawigacja, służby ruchu lotniczego, statki powietrzne czy meteorologia. W kolejnej fazie będą oni pracować na symulatorach, imitujących środowisko operacyjne służb ruchu lotniczego i pozwalających opanować sztukę zarządzania ruchem lotniczym od podstaw.


Nauka w Ośrodku Szkolenia Personelu ATS w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Owocne zakończenie rocznego kursu w OSPA umożliwi kandydatom na KRL przejście do drugiego etapu edukacji, jakim jest szkolenie na stanowiskach operacyjnych służb ruchu lotniczego pod okiem doświadczonych instruktorów.

Na tych, którzy z powodzeniem przejdą przez wszystkie egzaminy i oceny, czeka upragnione zwieńczeniem całego cyklu szkolenia - otrzymanie licencji Kontrolera Ruchu Lotniczego, uprawniającej do samodzielnej pracy.

Ośrodek Szkolenia Personelu ATS kształci obecnie 65 kursantów z trzech kolejnych kursów na różnych etapach edukacji. Niebawem jedna z wcześniejszych grup opuści mury OSPA, by przenieść się do sal operacyjnych i zrobić miejsce dla kolejnych chętnych.

Kto będzie wśród nich – okaże się niedługo. Prowadzony aktualnie nabór na kurs na Kontrolera Ruchu Lotniczego kończy się bowiem już 19 maja!

Nie trać czasu i aplikuj już dziś!

•  Zobacz zakładkę "KARIERA"
•  Aplikuj na kurs na KRL

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus