Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski w 2018 roku

Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski w 2018 roku (fot. olsztyn-jurajski.pl)

Na terenie gminy Olsztyn i gminy Janów k. Częstochowy odbędą się w przyszłym roku Balonowe Mistrzostwa Polski – taką decyzję podjęła Komisja Balonowa działająca przy Aeroklubie Polskim w Warszawie.

Współorganizatorem zawodów zaplanowanych na 18 – 21 lipca 2018 r. jest Aeroklub Śląski.

Wydarzenie będzie niezwykłym połączeniem sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności. Uczestnicy będą mogli podziwiać start ponad 40 ekip z kraju i z zagranicy. Bogaty program imprezy pozwoli poznać baloniarstwo od najpiękniejszej strony. Dlatego już dziś fani lotnictwa powinni zapisać ten termin w swoich kalendarzach.

To dla nas dobra promocja. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na organizatorów tego wydarzenia. Razem z Gminą Janów, zabiegaliśmy o przeprowadzenie zawodów o randze Mistrzostw Polski. Będzie to niewątpliwie atrakcja dla publiczności, promocja regionu oraz wydarzenie medialne – mówi wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Pierwsze balony pojawią się na olsztyńskim niebie w czwartek, 19 lipca, natomiast zakończenie imprezy planowane jest na sobotę, 21 lipca w gminie Janów – na błoniach przy Hotelu Kmicic.


Balonowe Mistrzostwa Polski – Złoty Potok 1998 (fot. Wojciech Nocuń/janow.pl)

Rozgrywane w 2018 r. Balonowe Mistrzostwa Polski, będą jednocześnie drugą edycją Jurajskich Zawodów Balonowych, ponieważ Gmina Janów była już gospodarzem podobnego wydarzenia  w 1998 roku. Tak jak poprzednio liczymy na masowy udział fanów sportów balonowych, tym bardziej, że będzie można odbyć podniebną podróż balonem – informuje wójt Gminy Janów, Joanna Ścigaj.

Imprezie towarzyszyć będą, w Olsztynie – Jurajski Festiwal Sztuki i Wina, a w Janowie – Podniebny Festiwal Jazzu Tradycyjnego ,,Swinging Golden Stream" zakończony pokazem laserów i sztucznych ogni.

Źródło: UG Olsztyn
comments powered by Disqus