Przejdź do treści
Nowy symulator lotu samolotów ALSIM AL4X dla Lotniczej Akademii Wojskowej (fot. GB Aircraft)
Źródło artykułu

Nowy symulator lotu samolotów ALSIM AL4X dla Lotniczej Akademii Wojskowej

W dniu 2 października 2023 GB Aircraft Sp. z o.o. przekazała Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie nowy symulator lotu dla samolotów Diamond Da-40/Da-42 klasy FNTP II wyprodukowany przez firmę ALSIM.

Dostawa została zrealizowana w ramach wygranego przez GB Aircraft Sp. z o.o. przetargu ogłoszonego przez LAW na wiosnę tego roku.

Symulatory lotu ALSIM wykorzystywane są przez ośrodki szkoleniowe począwszy od szkolenia PPL(A), gdzie stosuje się je do zapoznania z wrażeniami lotu wg wskazań przyrządów, przez szkolenie na uprawnienia do wykonywania lotów wg wskazań przyrządów IR(A), a skończywszy na zaawansowanym szkoleniu do licencji zawodowej CPL(A).

Symulator ALSIM AL4X jest drugim tego typu urządzeniem na wyposażeniu ACSL Lotniczej Akademii Wojskowej, posiada modułową konfiguracje kabiny z pełnym odzwierciedleniem kokpitów samolotów Da-40 i Da-42, oryginalną awionikę Garmin G1000NXi, laserowe projektory oraz system zapewniający regulację temperatury i wilgotności powietrza doprowadzanego do kabiny załogi (kokpitu). Czas zmiany (konwersji) kokpitów wynosi mniej niż 10 minut.

Symulator będzie wykorzystywany w szkoleniu do licencji PPL(A), CPL(A), uprawnień IR i PBN na samolotach Da-40 i Da-42.

Nowy symulator lotu samolotów ALSIM AL4X dla Lotniczej Akademii Wojskowej (fot. GB Aircraft)

Symulator lotu samolotów ALSIM AL4X w Lotniczej Akademii Wojskowej (fot. GB Aircraft)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony