Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowi przewoźnicy w Porcie Lotniczym Kraków

W tym tygodniu do grona linii lotniczych krakowskiego lotniska dołączy dwóch liczących się na świecie przewoźników.

Dzisiaj uroczystym salutem wodnym przywitano Jazeera Aiways, wiodącego przewoźnika kuwejckiego.

Był tort dla załogi oraz wspólne zdjęcie z przedstawicielami krakowskiego lotniska. To potwierdzenie zwiększonego zainteresowania południową Polską wśród podróżnych z Bliskiego Wschodu.

(fot. Rafał Romanowski)

Natomiast w sobotę – 15 czerwca – zainaugurowane zostanie nowe połączenie Air Arabia do Szardży. Air Arabia to największe tanie linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które cieszą się popularnością pasażerów na całym świecie od ponad dwudziestu lat. W sezonie Lato 2024 #PROSTOzKRAKOWA Air Arabia zwiększy ilość zapowiadanych wcześniej lotów, aż do 12 tygodniowo.

Stale także wzrasta zainteresowanie połączeniem FlyDubai do Dubaju. W wakacje do wyjątkowego miasta słynącego z cudów współczesnej architektury, położonego na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej polecieć będzie można trzy razy dziennie dzięki FlyDubai. Trzy razy w tygodniu dzięki Wizz Air do Abu Dhabi.

„Konsekwentnie prowadzimy rozmowy z liniami lotniczymi na całym świecie budując  mapy połączeń #PROSTOzKRAKOWA.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Bezpośrednie połączenia z Krakowa do miejsc na Półwyspie Arabskim pozwalają polskim turystom odkryć niezwykłe miasta także poza Europą, nowoczesne, ale oferujące nutę orientalnej egzotyki. Zapraszamy gości ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całej Zatoki Perskiej do odwiedzenia i odkrywania uroków Krakowa i Małopolski.” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony