Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowe władze Portu Lotniczego Kraków

W dniu 9 lipca br. Rada Nadzorcza Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o., po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, powołała z dniem 10 lipca 2024 r. Łukasza Strutyńskiego na Prezesa Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego  im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o. oraz Janusza Kardasińskiego na członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar inwestycji Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o.

Łukasz Strutyński – jest radcą prawnym, posiada także tytuł MBA (Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie / École de Management de Normandie / AESE Business School).

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pracę w organach zarządczych i kontrolnych spółek prawa handlowego, prowadzenie kancelarii radcy prawnego oraz doradzanie polskim samorządom w planowaniu i realizacji przedsięwzięć rozwojowych w ramach projektów z udziałem Związku Miast Polskich finansowanych ze środków Unii Europejskiej, krajowych, funduszy norweskich, szwajcarskich oraz EOG.

Od 2018 roku pracował w Radzie Nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o. W latach 2013-2016 był członkiem zarządu tej spółki odpowiedzialnym za obszar inwestycji.

Janusz Kardasiński – Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Szkoły Głównej Zarządzania i Administracji w Warszawie.

Doświadczony menedżer z trzydziestoletnim stażem pracy, z którego zdecydowana większość przypada na pełnienie funkcji w organach zarządczych, dyrektorskich lub kierowniczych. W latach 2008 – 2016 (tj. w okresie ostatniego zrealizowania z sukcesem największego w historii Planu Inwestycyjnego Portu) pełnił funkcję Dyrektora Finansowego Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o. o., a przez większość tego okresu był również Prokurentem Spółki.

W ostatnich latach jako doradca z ramienia Związku Miast Polskich uczestniczył w projekcie Centrum Wsparcia Doradczego, w którym wspierał blisko pięćdziesiąt jednostek samorządu terytorialnego tworzących sześć partnerstw samorządowych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony