Przejdź do treści
Dr hab. inż. Włodzimierz Adamski (fot. Linkedin)
Źródło artykułu

Nominacja w branży lotniczej do technicznego Oskara

Ruszył plebiscyt o prestiżowy tytuł Złotego Inżyniera, nazywanego technicznym Oskarem, organizowany przez renomowane czasopismo Przegląd Techniczny, gazetę inżynierską, która po raz 29 uhonoruje dokonania wybitnych polskich inżynierów i naukowców.

Do grona znakomitych kandydatek i kandydatów w tym roku nominowany został również wieloletni pracownik przemysłu lotniczego: dr hab. inż. Włodzimierz Adamski, absolwent Politechniki Śląskiej, jeden z pionierów komputeryzacji produkcji lotniczej w Polsce począwszy od lat 70-tych ubiegłego wieku, naukowiec, wykładowca uczelni technicznych (m.in. Politechnika Rzeszowska, AGH Kraków, Politechnika Warszawska), czynny działacz we władzach stowarzyszeń o profilu technicznym, jak np. NOT, SIMP, ProCAx.

Dr hab. inż. Włodzimierz Adamski przez wiele lat pracował w PZL Mielec A Sikorsky and Lockheed Martin Company zajmując główne stanowiska kierownicze jak np. Główny Informatyk, Dyrektor ds. Rozwoju  czy Dyrektor Techniczny. W tym czasie zrealizował ponad 150 dużych projektów jak: zaprojektowanie numerycznego kształtu zespołów samolotów (samoloty Dromader, Iskierka, Iryda, An-28, ATR-42, ATR-72, Boeing 757, M-28 Skytruck, Boeing 787 Dreamliner). Jako ekspert unijny ocenił ok. 180 projektów wspierających polskich przedsiębiorców na kwotę ponad 1 mld 600 mln PLN.

Posiada na swoim koncie ponad 90 prac naukowych opublikowanych w kraju i za granicą oraz liczne nagrody i odznaczenia państwowe za wkład w rozwój polskiej myśli technicznej. W uznaniu osiągnięć w modelowaniu komputerowym, promocji dorobku przemysłu lotniczego oraz zaangażowania na rzecz współpracy z inżynierską Polonią w USA i Stowarzyszeniem Polonia Technica został wyróżniony dyplomem uznania w 2013 roku, Medalem Tadeusza Kościuszki w 2016 roku, oraz w 2019 roku otrzymał Statuetkę Polonia Technica i Filadelfijski Dzwon Wolności.

Głos na wybranego kandydata, który przekonał do siebie swoimi osiągnięciami, można oddać do 20 stycznia 2023 roku (piątek) pod adresem: www.plebiscyt.przeglad-techniczny.pl

Głos staje się ważny po potwierdzeniu mailem. 

Zapraszamy do głosowania! Liczy się każdy głos !

Konkurs "Złoty Inżynier" (fot. plebiscyt.przeglad-techniczny.pl)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony