"Nieduża" inwestycja – spore ułatwienie dla pasażerów krakowskiego lotniska

Kładka łącząca hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport z parkingiem i terminalem (fot. Port Lotniczy Kraków)

W piątek, 14 lipca otwarto najnowszą inwestycję w Porcie Lotniczym Kraków: kładkę łączącą hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport z parkingiem i terminalem.

Stalowa konstrukcja łącznika waży ponad 32 tony i znajduje się 5 metrów nad ziemią. Wykonawcą kładki jest firma IDS-BUD S.A. z Warszawy,  która zrealizowała inwestycję w 80 dni po podpisaniu umowy. Terminal z hotelem łączy kładka o długości 13 m.

To z pozoru nieduża inwestycja, która ułatwi pasażerom korzystającym z hotelu na lotnisku dotarcie do terminalu nadziemnym przejściem. Od dzisiaj pasażerowie, klienci hotelu, korzystając z wygodnej zadaszonej kładki mogą przejść na: przystanek pociągu, do garażu wielopoziomowego czy do terminalu – powiedział Prezes Zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek.

W ramach otwarcia łącznika pomiędzy hotelem Hilton Garden Inn Kraków Airport a terminalem pasażerskim, przedszkolaki policzyły odległość pomiędzy terminalem a hotelem. Wyniki są zaskakujące: pomiędzy hotelem a terminalem jest 79 kroków „dużych" i 70 przedszkolnych tylko z pozoru „małych".

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia:

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus