Przejdź do treści
Źródło artykułu

Naukowo-Sportowy Piknik Lotniczy w Dęblinie

Już za trzy tygodnie, w dniu 27 maja 2023 roku, na terenie Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Naukowo-Sportowy Piknik Lotniczy.

Główną atrakcją tego dnia będą niezwykłe pokazy lotnicze, które dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć pokazy samolotów i śmigłowców, które wykonują różnorodne ewolucje w powietrzu, takie jak akrobacje lotnicze czy wykonywanie manewrów na granicy możliwości maszyn i pilotów. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak działa lotnicza technika i jakie niesamowite umiejętności posiadają piloci.

Dla osób, które interesują się lotnictwem, pokazy lotnicze będą niezapomnianym przeżyciem. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć w akcji różne rodzaje maszyn i poznać ich możliwości. To także doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat historii i tradycji lotnictwa oraz nauczenia się zasad bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej.

Zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego główną atrakcją będą niezwykłe pokazy lotnicze. To doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół oraz nauczenia się czegoś nowego i fascynującego.

Pokazy lotnicze zostaną zorganizowane w blokach odpowiadającym wykładom otwartym:

  • Blok Lotniczej Akademii Wojskowej
  • Blok transportowy
  • Blok Bezzałogowych Statków Powietrznych
  • Blok śmigłowcowy
  • Blok historyczny
  • Blok odrzutowy

Podczas pokazów będzie można zobaczyć:Diamond DA20, Diamond DA40, Diamond DA42, Robinson R44, Full Force Aviation Artur Kielak, PZL M-28 „Bryza”, C-130 „Hercules”, Casa C-295M, Boeing B-737, Gulfstream G-550, P 11C, Bartel BM4, PZL 37 Łoś, RWD 21, PZL 23 Karaś, Modele latające statków powietrznych, Mi-24, Mi-8/Mi-17, Pokaz śmigłowca Bo 105, DHC-1 Chipmunk Jacek Mainka, T-6 Harvard 4M Jacek Mainka, F-16, M-346 „Bielik”.

Podczas pikniku będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach związanych z lotnictwem, nauką i sportem. W specjalnie przygotowanych namiotach będzie można zobaczyć wystawy aparatury naukowej oraz uczestniczyć w otwartych wykładach tematycznych związanych z lotnictwem, bezpieczeństwem oraz najnowszymi osiągnięciami naukowymi. Więcej TUTAJ.

Podczas pikniku nie zabraknie także atrakcji sportowych. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowaliśmy bieg na 5 kilometrów, który odbędzie się na terenie lotniska. To doskonała okazja do połączenia pasji lotniczej z ruchem i zdrowym stylem życia. Ponadto, na pikniku będzie można wziąć udział w konkursach sportowych oraz obejrzeć pokazy umiejętności lotniczych, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Więcej TUTAJ.

To wyjątkowa okazja do połączenia wiedzy i zabawy. Zapraszamy wszystkich entuzjastów lotnictwa, nauki i rozrywki na naukowo-sportowy piknik lotniczy. Będzie to niezapomniane wydarzenie, które dostarczy wiele wrażeń oraz wiedzy na temat lotnictwa i nauki – zachęca do udziału w Pikniku Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej, gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur.

Uczestnictwo w wydarzeniu możliwe tylko po wcześniejszej obowiązkowej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy – LINK.

Więcej informacji na stronie www.piknik.law.mil.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony