Przejdź do treści

Nagroda Buzdygan 2023 dla Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwa Komponentu Powietrznego

W czwartek, 16 maja br. w siedzibie Wojskowego Instytutu Wydawniczego w Warszawie ubiegłoroczni laureaci Buzdyganów oraz przedstawiciele WIW, którzy tworzą kapitułę nagrody, zadecydowali o tym, do kogo trafi wyróżnienie w tym roku.

Decyzją kapituły Buzdygana za rok 2023 przyznano Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwu Komponentu Powietrznego za zabezpieczenie polskiej przestrzeni powietrznej w obliczu nowych wyzwań.

Nagroda Buzdygan, wręczana corocznie, jest symbolem uznania dla wyróżniających się osób, związanym z obronnością – oficerom, politykom, dziennikarzom i przemysłowcom, wszystkim tym, którzy twórczo zmieniają otaczającą ich rzeczywistość, przyczyniając się do rozwoju Wojska Polskiego i wzrostu obronności. Wyróżnienie to, przypominające historyczną broń używaną przez polską szlachtę, symbolizuje siłę, determinację oraz zdolność do działania w obronie Ojczyzny.

Przyznana nagroda dla Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwa Komponentu Powietrznego to nie tylko uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć, ale również motywacja dla całego zespołu Centrum, który codziennie wkłada ogromne zaangażowanie w realizację zadań na rzecz systemu obrony powietrznej.

Laureaci nagrody Buzdygany 2023 otrzymają nagrody podczas uroczystej gali.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony