Przejdź do treści
Port Lotniczy Lublin - terminal i parkingi (fot. Port Lotniczy Lublin)
Źródło artykułu

Na lubelskim lotnisku będzie więcej miejsc parkingowych

Osoby podróżujące z lotniska w Świdniku otrzymają więcej miejsca do zaparkowania. Zarząd Portu Lotniczego Lublin podpisał umowę na rozbudowę parkingu przy terminalu od strony odlotów. Inwestycja ma być gotowa na początku czerwca.

Rozbudowa parkingu to odpowiedź na coraz większy ruch na lubelskim lotnisku. Za nami niezwykle udany 2022 rok z rekordowym w całej 10-letniej historii sierpniem oraz 330 tysiącami obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy. W 2023 roku prognozujemy kolejny wzrost liczby podróżnych, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego wprowadzamy udogodnienia dla pasażerów – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Zadania chciały się podjąć trzy firmy. Ostatecznie jednak wybrano przedsiębiorstwo z Łęcznej, które zaproponowało najkorzystniejszą ofertę. W tym tygodniu planowane jest przekazanie placu budowy.

Parking przy porcie podzielony jest na dwie części: przylotów i odlotów. Łącznie może na nim zaparkować 450 samochodów. Dzięki inwestycji obiekt zwiększy się o 89 miejsc w części „odloty”.

Opłaty za korzystanie z parkingu są niższe niż na wielu lotniskach krajowych. Pierwsze 10 minut jest bezpłatne, 1 godzina kosztuje 7 zł, a cała doba 50 zł (każda kolejna 30 zł). Za parkowanie przez tydzień zapłacimy 100 zł.

Na wakacje ze Świdnika
Za chwilę lotnisko rozpocznie sezon wakacyjny. Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączą loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji.

W związku z ogromnym zainteresowaniem lotami do Turcji, od początku czerwca będzie można częściej, bo cztery razy w tygodniu, polecieć do Antalyi. W letniej ofercie znajdą się też sprawdzone turystyczne kierunki, jak chorwacki Split i Burgas nad Morzem Czarnym.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony