Przejdź do treści
Źródło artykułu

Modlin: wrzesień trzecim najlepszym miesiącem w historii lotniska

We wrześniu z usług modlińskiego lotniska skorzystało 316 998 pasażerów i obsłużono na nim 2 181 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 129,0% wolumenu pasażerów i 132,8% operacji startów i lądowań w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. To również trzeci najlepszy przewozowo miesiąc w historii lotniska.

Wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z wrześniem 2021 r.: 153,7% obsłużonych pasażerów i 120,7% operacji. Wrzesień 2022 roku okazał się trzecim najlepszym przewozowo miesiącem w ponad 10-letniej historii lotniska. Poprzednie rekordy przewozów zostały ustanowione w sierpniu i lipcu 2022 roku, kiedy obsłużono odpowiednio 331 267 i 329 527 pasażerów. W najlepszym przewozowo miesiącu roku 2019 - sierpniu - obsłużono 303 133 pasażerów.
W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rzym, Bergamo i Rygę.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 2 393 910 pasażerów i 17 341 operacji startów i lądowań. To odpowiednio 98,5% wolumenu pasażerów i 105,6% operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych dziewięciu miesięcy roku 2019. 

"Wrzesień to piąty w kolejności miesiąc, w którym Lotnisko Warszawa/Modlin odnotowało rekordowe, najwyższe w swej historii przewozy. Poprzednie rekordy padły w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu tego roku. Cieszymy się, że na szczyt przewozów przygotowane zostały we współpracy z naszymi partnerami nowe, znacznie powiększone powierzchnie handlowe i gastronomiczne a także nowa poczekalnia na antresoli terminala. We wrześniu ukończony został pierwszy etap rozbudowy sklepu typu Travel Essential działającego pod globalną marką Relay, dzięki czemu wzbogacona została dostępna oferta prasy i książek, akcesoriów podróżnych, pamiątek, przekąsek, słodyczy oraz napojów​. Już wkrótce rozpoczną się kolejne prace w adaptacyjne w terminalu pasażerskim, zarówno w strefie ogólnodostępnej jak i zastrzeżonej, dzięki którym powstaną nowe lokale gastronomiczne" – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Rozbudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych

W maju 2022 roku rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w Terminalu pasażerskim. Na parterze Terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowany został i blisko dwukrotnie powiększony sklep duty free Aelia.

Pasażerowie uzyskali jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli Terminala, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. Uruchomiona została rozbudowa sklepu typu Travel Essential działający pod marką Relay. Trwa rozbudowa węzła sanitarnego.

Modernizacja terminala pasażerskiego odbywa się etapowo. Prace prowadzone są również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony