Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Halowych w Bieruniu - zawodnicy Aeroklubu Warszawskiego na podium (fot. Anna Szymańczak)

Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Halowych w klasie F1N i F1N/M rozegrane

W dniu 4 listopada 2023r. w Bieruniu k/Tychów rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Halowych w klasie F1N i F1N/M. Reprezentanci Aeroklubu Warszawskiego udział w tych zawodach mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Wyniki reprezentantów Aeroklubu Warszawskiego pokazują, że należą oni do ścisłej krajowej czołówki w tej konkurencji modelarstwa lotniczego i to w każdej kategorii wiekowej.

Rewelacyjnie spisali się debiutujący w zawodach tej rangi młodzicy (zawodnicy do lat 14): Antoni Nyk i Karol Witan. Antoni wywalczył złoty medal i tym samym tytuł Mistrza Polski, a Karol zajął 5 miejsce. W klasyfikacji drużynowej Antoni, Karol oraz Mateusz Szymańczak (indywidualnie 8 miejsce) zajęli 2 miejsce. Antoni, za najdłuższy lot wśród młodzików – 38,6 s zdobył dodatkową nagrodę – Puchar Dyrektora Śląskiego Zarządu LOK. W kategorii młodzików Aeroklub Warszawski reprezentowali także Jakub Pietrzak – 13 miejsce oraz Daniel Mędrzycki 16 miejsce.

W kategorii junior (F1N/M) rywalom nie dał szans Piotr Stasiulewicz, który zdobył tytuł Mistrza Polski, natomiast Wojciech Stasiulewicz wywalczył srebrny medal, obaj w generalnej klasyfikacji drużynowej wśród juniorów zdobyli 3 miejsce.

W kategorii senior indywidulanie Bartosz Nyk zdobył brązowy medal, Tomasz Stasiulewicz był 7, obaj w swojej kategorii wiekowej drużynowo wywalczyli 3 miejsce.

Ogromne gratulacje dla naszych zawodników!

Życzymy udanych startów w kolejnych zawodach!

Więcej zdjęć z mistrzostw na stronie: aeroklub.waw.pl

Relacja: Bartosz Nyk
Zdjęcia: Anna Szymańczak