Przejdź do treści
Źródło artykułu

Mistrzostwa Polski Modeli Halowych A6 i A6/M

Aeroklub Częstochowski zaprasza do udziału w Mistrzostwach Polski Modeli Halowych A6 i A6/M, które odbędą się w dniach 10-11 września 2022 r. w Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach, przy ul. Działkowiczów 20A. Mistrzostwa zostały objęte patronatem Wójta Gminy Rędziny – Pawła Militowskiego.

Zawody rozpoczną się o godz. 8:00 i odbędą się w kategoriach wiekowych: "Młodzik" do 14 lat (klasa A6/M), "Junior Młodszy" do 16 lat (klasa A6) i "Senior", bez ograniczeń wiekowych (klasa A6). Zaplanowano po 6 kolejek lotów każdego dnia.

W klasie A6 "Junior Młodszy" i "Senior" obowiązuje aktualna licencja sportowa. W klasie A6/M licencja sportowa nie jest wymagana.

Klasa “A6” to najprostsze modele halowe z napędem “gumowym”, przeznaczone głównie dla młodzików i juniorów młodszych, ale też chętnie budowane przez starszych adeptów sztuki modelarskiej. Jest to swojego rodzaju mikromodelarskie przedszkole. Dzięki małym wymiarom i niewielkiej masie mogą latać nawet w niewielkich pomieszczeniach (sala lekcyjna, korytarz, większy pokój).

Więcej informacji na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony