Przejdź do treści
Mistrzostwa Polski Dronów Wyścigowych w Gliwicach (fot. wdpo.org)
Źródło artykułu

Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych w Gliwicach już jutro

Już 25 listopada na Hali Arena w Gliwicach odbędą się Mistrzostwa Polski dronów wyścigowych organizowane przez World Drone Pilots Organization. Impreza towarzyszy IV Śląskim Dniom Lotnictwa i Dronów, których organizatorem jest Śląski Klaster Lotniczy.

Drony FPV pędzące ponad 150 km/h, specjalnie przygotowany oświetlony tor wyścigowy, prezentacje różnego rodzaju dronów i ich zastosowań, symulator drona, edukacja związana z bezzałogowymi statkami powietrznymi – takie atrakcje czekają na was podczas Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych w hali Arena.

Przyjdź i wejdź w świat dronów zarówno tych wyścigowych jak i spotykanych na co dzień, poznaj pilotów z całej Polski o międzynarodowej renomie i instruktorów, którzy chętnie podzielą się wiedzą jak najlepiej zacząć przygodę z lataniem oraz jak wykorzystuje się drony w przestrzeniach miejskich.

W ramach Śląskich Dni Lotnictwa i Dronów odbędzie się konferencja poświęcona szeroko pojętej branży lotniczej (więcej informacji na stronie www.aerosilesia.eu)

Zapraszamy 25 listopada 2022 r. (piątek), start o godzinie 11:00, hala Arena Gliwice (wejście C) ul. Akademicka 50, wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.

Mistrzostwa Polski Wyścigów Dronowych stanowić będą finał rywalizacji pilotów za rok 2022. Po zakończeniu zawodów i podliczeniu punktacji z całego roku wyłoniona zostanie Kadra Narodowa na rok 2023, która reprezentować będzie nasz kraj na arenach międzynarodowych w kolejnym roku.

W programie:

09:00 – start konferencji Śląskich Dni Lotnictwa i Dronów (zapisy na stronie aerosilesia.eu).
11:00–11:30 – Otwarcie bram, uruchomienie strefy edukacji, symulator drona, uruchomienie stoisk partnerów, prezentacje dronów.
11:30–12:00 – Rejestracja zawodników, sprawdzenie systemu failsafe (trybu awaryjnego w przypadku utraty sygnału lub połączenia z dronem), briefing.
12:00–12:30 – Start sesji treningowej uczestników Mistrzostw Polski w kategorii F9U.
12:30–14:30 – Sesja kwalifikacyjna Mistrzostw Polski.
14:30–15:00 – Przerwa, wywiady z zawodnikami.
15:00–17:00 – Sesja eliminacyjna Mistrzostw Polski.
17:00–18:00 – Zakończenie konferencji, rozpoczęcie wyścigów półfinałowych.
18:00–18:30 – Finał Mistrzostw Polski, dekoracja zwycięzców.
19:00 – Zakończenie zawodów.

Relację z Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych będzie można obserwować na stronie www.wdpo.org oraz na profilu organizatora na Facebooku: www.facebook.com/WorldDronePilotsOrganization

Gliwice nie pierwszy raz będą gospodarzem wyścigów dronów. Na terenie dawnej Cechowni 5 czerwca br. odbyło się pierwsze wydarzenie z cyklu Puchar Polski 2022, na specjalnie zbudowanym torze wyścigowym rywalizowało ze sobą 23 pilotów z całej Polski. Zobacz jak było w Gliwicach podczas I z cyklu Pucharu Polski 2022 – LINK.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony