Przejdź do treści
Źródło artykułu

Mazury AirShow 2024 – już za chwilę!

Warto wiedzieć, że to już po raz dwudziesty trzeci odbędą się mazurskie pokazy lotnicze znane pn. Mazury AirShow, tym razem w całości efektownych zamierzeń na i nad historycznym lotniskiem Wilczego Szańca (Wolfsschanze), Kętrzyn Wilamowo, jak zwykle w pierwszy weekend sierpnia, tj. w dniach 3-4 sierpnia 2024 roku.

Lotnisko Wilamowo będzie otwarte dla publiczności w ww. dniach od godz. 10:00 do 19:00 a pokazy dynamiczne odbędą się dnia 3 sierpnia w godz. 10:00-14:00 i 16:00-18:00, natomiast w dniu 4 sierpnia w godz. 11:00-14:00

Wśród wydarzeń organizowanych przez Aeroklub Krainy Jezior będą pokazy dynamiczne, na których będzie można zobaczyć wielu pilotów krajowych i zagranicznych. W efektownym pokazie zaprezentuje się m.in. Litewski Zespół Akrobacyjny ANBO, na historycznych samolotach JAK-50, którego liderem jest dwukrotny Premier i były Prezydent Litwy Rolandas Paksas – wsławił się on m.in. lataniem pod mostami Wilna w odwróconej pozycji.

Zaprezentują się również w pokazie dynamicznym i statycznym wojskowe samoloty (2x MiG 29, Hercules L-130 , 3x M-346 Bielik, M-28 Bryza) i śmigłowce (AW-101, AW-149).

Atrakcją będzie możliwość dokładnego poznania, wejścia m.in. do samolotu M-28 Bryza z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz poznania śmigłowca AW-101 z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Widowiskowe skoki spadochronowe z konkurencją lądowania na wyznaczony punkt i jak również konkurencja w precyzyjnym lądowaniu samolotów, obie o PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO, będą miłą atrakcją pobytu na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Dla zainteresowanych zapewnimy loty widokowe samolotem oraz śmigłowcem i oczywiście poznania bardzo ciekawej ekspozycji bojowego sprzętu z jednostek w regionie ale i Sił Brytyjskich z Korpusu NATO w Orzyszu z wozami bojowymi SZAKAL – informuje Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior.

Moc wrażeń zapewniona !

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich, nie tylko entuzjastów mazurskich pokazów lotniczych!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony