Przejdź do treści
Mazury AirShow 2022 - plakat (fot. Michał Prokurat, Andrzej Rogucki, Miłosz Rusiecki, Katarzyna Tołwińska)
Źródło artykułu

Mazury AirShow 2022 już w ten weekend

Już za kilka dni, po 2 latach przerwy, fani lotnictwa spotkają się w Giżycku na pokazach lotniczych o najdłuższej ciągłej historii w dziejach polskiego lotnictwa – Mazury Airshow.

Przed nami dwa dni (6-7 sierpnia) powietrznych akrobacji w wykonaniu samolotów odrzutowych, samolotów zabytkowych, śmigłowców, wodnosamolotów. Mazury AirShow to impreza dla całych rodzin, gwarantująca wielką wakacyjną przygodę dla małych i dużych miłośników awiacji.

Bazą pokazów i miejscem wystawy statycznej jest zawsze lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Od 11-stej edycji w ramach uatrakcyjnienia, dynamiczne pokazy odbywają się w Giżycku w przepięknej scenografii na jeziorze (wodnosamoloty) i nad jeziorem Niegocin.

Oglądane są bez ograniczeń z plaży miejskiej, portu Żeglugi Mazurskiej, brzegów jeziora, statków i setek jachtów zakotwiczonych na jeziorze, a nawet z balkonów domów Giżycka.

Mazury AirShow - strefa pokazów (fot. UM w Giżycku)

(fot. UM w Giżycku)

W dniach 1-7.08.2022 t.j. w okresie poprzedzającym pokazy i w dniach pokazów zaplanowano funkcjonowanie AirShow Radio na częstotliwości 89.1 MHz, dzięki któremu w czasie realizacji bloków pokazów może być emitowany fachowy komentarz dla obserwatorów w promieniu kilkunastu kilometrów. Zachęcamy do słuchania za pośrednictwem zwykłych odbiorników radiowych lub z wykorzystaniem smartfonów (telefonów komórkowych) czy tabletów. Warto o tym pamiętać i skorzystać z istnienia AirShow Radio, bo oglądanie pokazów bez komentarza przypomina "niemy film". Pokazy komentują Witold Sokół i Jakub Kulecki.

W dniach zaplanowanych pokazów i w tym roku będzie funkcjonowało Studio TV Mazury AirShow. Dzięki tej transmisji organizatorzy dotrą wprost z Polski, z Mazur internetem w świat. Przed pokazami lotniczymi udostępniona zostanie informacja jak się włączyć do oglądania internetowej transmisji mazurskich pokazów.

Podczas imprezy zaplanowano trzy bloki pokazowe. W sobotę (6 sierpnia) piloci zaprezentują się dwukrotnie: w godz. 12:00-14:00 oraz w godz. 16:00-18:00. Podczas niedzielnego, finałowego bloku pokazów lotniczych, piloci zaprezentują akrobacje w godz. 11:00-14:00.

Podczas AirShow na niebie zaprezentują się: zespół akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych "Orlik", Orlen GA Żelazny, litewski zespół akrobacyjny Presidential Team ANBO, Boreas Team (trio samolotów: Alpi Pioneer M300, P300 oraz Vans RV7A), Piper Team (2 x Piper Cub L4H, 1 x Piper Cub J-3 - debiut na Mazury AirShow), 2 x North American T6 Harvard, AN-2 "Wiedeńczyk", Douglas A-26 Invader, Bellanca CH-300 Pacemaker, DH-82 Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, Carbon Cub, Boeing Stearman. 

Podczas pokazów fani lotnictwa będą mogli zobaczyć skoczków spadochronowych ze słynnej grupy Sky Magic – grupy prawdziwych miłośników skoków spadochronowych, których kilka lat temu połączyło doświadczenie i kreatywność. Zespół z pewnością wykręci na tegorocznych pokazach takie figury, że wielu z was przyprawią o zawrót głowy.  Wysokiej klasy samolot wyczynowy Zivko Edge 540 zaprezentuje Łukasz Czepiela. Ale to oczywiście nie wszystkie atrakcje jakie czekają gości przybyłych na Mazury AirShow. Więcej o atrakcjach TUTAJ.

Szczegółowy program imprezy można zobaczyć na stronie www.mazuryairshow.pl

Więcej informacji również na stronie www.facebook.com/mazury.airshow

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony