Marek Kachaniak w Polskim Radiu Rzeszów o szkoleniu lotników

Marek Kachaniak przed samolotem (fot. Marek Kachaniak/FB)

7 grudnia br. gościem Jerzego Pasierba w Polskim Radiu Rzeszów był Marek Kachaniak – pilot, trzykrotny mistrz świata w lataniu precyzyjnym i rajdowym, czterokrotny mistrz polski, członek Aeroklubu Rzeszowskiego i były prezes tego Aeroklubu, a przede wszystkim pasjonat lotnictwa.

Dzień wizyty Pana Marka w w Polskim Radiu Rzeszów był okazją do zwrócenia uwagi na osiągnięcia i znaczenie lotnictwa i do przyjrzenia się metodom szkolenia ludzi, którzy siadają za sterami samolotów.

Marek Kachaniak przypomniał na antenie rzeszowskiego radia, że kilkadziesiąt lat temu pierwszym krokiem do latania były zajęcia w aeroklubach. Tam odbywała się duża selekcja. Wybierani byli kandydaci, którzy mieli predyspozycje do wykonywania zawodu pilota. Dzisiaj są ośrodki szkoleniowe i większa dostępność do nauki pilotażu. Według Marka Kachaniaka to jednak nie zawsze przynosi dobre efekty.

- Szkolenie ludzi, którzy wcześniej nigdy nie mieli do czynienia z lotnictwem sprowadza się często do tego że część z nich mimo zainwestowania olbrzymich pieniędzy nigdy nie będzie wykonywać zawodu pilota - dodaje gość Polskiego Radia Rzeszów.

Zapraszamy do wysłuchania audycji na stronie www.radio.rzeszow.pl

Źródło: Polskie Radio Rzeszów
comments powered by Disqus