Przejdź do treści
Źródło artykułu

Magia na niebie podczas IV Świdnik Air Festival

Za niecałe trzy tygodnie na lotnisku trawiastym w Świdniku odbędzie się czwarta edycja Świdnik Air Festival. Swój udział potwierdziły kolejne gwiazdy.

Tego pokazu nie może przegapić żaden fan lotnictwa. Na IV Świdnik Air Festival zobaczymy Grupę Spadochronową Sky Magic. Mówią o sobie „pozytywnie zakręceni wariaci”. Dla organizatorów to ludzie o wielkiej odwadze i pasji, bez których te pokazy nie byłyby takie same.

Członkowie zespołu w trakcie pokazów wykonują skomplikowane figury, całość okraszając wykorzystaniem kolorowych dymów, szarf i flag. Jest to jedna z zaledwie kilku grup spadochronowych na świecie, która wykonuje również pokazy nocne.

To będzie z pewnością cudowny weekend! 15 i 16 czerwca zameldujemy się na Świdnik Air Festival. Przygotujemy dla Was jak zawsze show najwyższych lotów! – zapowiadają członkowie grupy Sky Magic.

Podczas IV Świdnik Air Festival zobaczymy też "damy polskiego lotnictwa" – samoloty TS-11 Iskra. Charakterystyczny dźwięk i wygląd to ich znak rozpoznawczy.

(fot. Filip Modrzejewski)

"Iskry" mieliśmy okazję podziwiać podczas poprzedniej edycji festiwalu. Wtedy na świdnickim niebie zaprezentowały się dwie maszyny, a w tym zobaczymy je we wzmocnionym składzie.

Historia TS-11 Iskra sięga 1956 roku. To właśnie wtedy zespół inżynierów pod kierownictwem Tadeusza Sołtyka rozpoczął prace nad samolotem. Pierwsze egzemplarze produkowano w WSK-Okęcie. W 1962 roku produkcję przeniesiono do WSK-Mielec.

"Iskry", które zobaczymy w Świdniku należą do lotniczej floty Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła, która powstała w 2014 roku. Od tego czasu Piotr Maciejewski i Jakub Kubicki odbudowują i utrzymują w stanie lotnym statki powietrzne konstruowane w Polsce po drugiej wojnie światowej.

Bilety na IV Świdnik Air Festival dostępne są w kasie Kina Lot, gdzie od razu można je wymienić na opaski oraz na portalu https://biletyna.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony