Przejdź do treści
Źródło artykułu

Maciej Pospieszyński – mistrz akrobacji szybowcowej – gościem Dzień Dobry TVN

W dniu 28 sierpnia br. Maciej Pospieszyński – jeden z najbardziej znanych polskich pilotów startujących w zawodach w akrobacji szybowcowej – był bohaterem programu Dzień Dobry TVN, prowadzonego przez Paulinę Krupińską i Damiana Michałowskiego.

Maciej Pospieszyński to trzykrotny Mistrz Świata w akrobacji szybowcowej. Swój najnowszy złoty medal odebrał niedawno. Po siedmioletnie przerwie stanął do rywalizacji podczas 25. Mistrzostw Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited, które rozgrywane były w dniach 26 lipca - 6 sierpnia 2023 r. na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Tam właśnie zdobył złoto i został Szybowcowym Mistrzem Świata w klasie Unlimited.

Maciej Pospieszyński lotnictwem interesował się od dziecka. Mieszkał bardzo blisko lotniska. Dziadek dał mu lornetkę kapitańską. I właśnie przez tę lornetkę ciągle patrzył na latające szybowce. 

Jak wspominała Maria Pospieszyńska, mama Macieja, każde wypracowanie "Kim chcesz zostać w przyszłości?" kończyło się taką konkluzją: "Pilotem, bo to piękny zawód". Rodzice wspierali jego pasję. Maciej wraz z tatą kleił modele samolotów, a mama nieraz odbierała go z lotniska i przywoziła obiady.

W wieku 21 lat Maciej Pospieszyński zadebiutował w zawodach akrobacyjnych i był wówczas najmłodszym startującym.

Posłuchajcie jak Maciej Pospieszyński opowiedział o swojej pasji i drodze do osiągnięcia sukcesu w materiale Dzień Dobry TVN.

Materiał Dobry TVN z udziałem Macieja Pospieszyńskiego można obejrzeć TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony