Przejdź do treści
Załoga "Ratownika22" bazy HEMS w Koszalinie przed śmigłowcem (fot. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe)
Źródło artykułu

LPR: rozpoczęcie dyżuru HEMS w Koszalinie

1 czerwca 2022 r. punktualnie o godzinie 7:00 załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wznowiła sezonowy dyżur w bazie HEMS w Koszalinie.

Do 5 września codziennie w godzinach 7:00-20:00 załoga na Lotnisku Koszalin-Zegrze Pomorskie będzie gotowa do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

To dopiero początek funkcjonowania bazy HEMS w Koszalinie, a już "Ratownik22" zrealizował trzy misje.

Koszalińska baza jest jedyną bazą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego o charakterze sezonowym. Jej funkcjonowanie jest związane ze zwiększonym ruchem turystycznym na wybrzeżu w okresie letnich wakacji. Zgodnie z zapowiedzią ministerstwa zdrowia, trwają działania zmierzające do uruchomienia w rejonie Koszalina stałej bazy.

W ubiegłym roku, w czasie trzymiesięcznego dyżuru załoga "Ratownika22" wykonała 129 misji i udzieliła pomocy medycznej 118 pacjentom. 110 wezwań to były loty do wypadków i nagłych zachorowań, a 19 to transporty międzyszpitalne. Śmigłowiec najczęściej był wzywany do osób w stanie nagłego zatrzymania krążenia (18 misji), z objawami udaru (14) i do wypadków komunikacyjnych (12).

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony