Przejdź do treści
Samolot Air Nostrum w Modlinie (fot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin)
Źródło artykułu

Loty czarterowe z lotniska w Modlinie

Samolot należących do Iberii linii Air Nostrum rozpoczął serię wakacyjnych lotów z podwarszawskiego Modlina. Coraz więcej przewoźników czarterowych korzysta z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin. Wkrótce z tego lotniska polecą także m.in. samoloty linii Regourd Aviation czy Maleth Aero.

10 lipca 2018 r. wieczorem hiszpański przewoźnik – Air Nostrum (znany również jako Iberia Regional) rozpocznie serię lotów czarterowych z lotniska w Modlinie (WMI) na trasie Bilbao – Warszawa/Modlin – Walencja dla operatora turystycznego Panavision Tours. Rejsy będą wykonywane 100-miejscowym samolotem produkcji kanadyjskiej typu Bombardier CRJ-1000.

15 i 18 lipca br. na lotnisku w Modlinie zawita również samolot Embraer 145 należący do floty przewoźnika REGOURD AVIATION obsługujący przewozy czarterowe z/do Irlandii na trasie Cork – Warszawa/Modlin – Cork.
 
Prowadzone przez nas rozmowy handlowe z touroperatorami oraz kolejnymi przewoźnikami, którzy są zainteresowani współpracą w zakresie realizacji lotów czarterowych z/do WMI w najbliższych sezonach rozkładowych, napawają nas optymizmem. Liczymy, że rozmowy te zaowocują w krótkim horyzoncie czasowym dynamicznym rozwojem przewozów czarterowych z naszego portu  – mówi Anna Żebrowska-Dreger – zastępca dyrektora handlowego Portu w Modlinie.

Z kolei 25 i 27 lipca br. na trasie Porto-Warszawa/Modlin-Porto planowane są kolejne czartery, które obsłuży samolot typu Boeing 737-500. Operatorem lotów będzie Maleth Aero.

W związku z trwającymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji z naszych usług lotniskowych skorzystali tacy przewoźnicy jak np: Small Planet, Enter Air, KlasJet, którzy przewozili kibiców, a także pracowników PZPN wraz z rodzinami.

Lotnisko Warszawa/Modlin cieszy się coraz większym zainteresowaniem z punktu widzenia realizacji lotów czarterowych ze strony touroperatorów, firm eventowych oraz przewoźników oraz operatorów lotniczych. Brak ograniczeń w operowaniu w godzinach nocnych, atrakcyjna oferta cenowa usług lotniskowych, bogata i wciąż rozwijana oferta handlowo-gastronomiczna uwzględniająca potrzeby i oczekiwania pasażerów czarterowych czy choćby bardzo krótki czas oczekiwania na bagaż po przylocie (do 10 minut) to tylko niektóre nasze atuty, które sprawiają, że lotnisko w Modlinie staje się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla realizacji lotów czarterowych z/do Warszaw  – dodaje Anna Żebrowska-Dreger.

To nie koniec, bo w najbliższym czasie, podczas wakacji, w Modlinie – lotnisku pomyślanym jako port dla linii nisko kosztowych i czarterowych – pojawić się ma 2 kolejnych przewoźników czarterowych. Rozmowy z nimi właśnie są finalizowane.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony