Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnisko Warszawa-Radom: wyniki przewozowe w styczniu

Lotnisko w Radomiu w styczniu odprawiło ponad 7 tys. pasażerów. W sumie od początku funkcjonowania, od 27 kwietnia 2023, port obsłużył blisko 113 tys. podróżnych.

W pierwszym miesiącu 2024 roku na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono 7.324 pasażerów. Port w Radomiu od momentu otwarcia pod koniec kwietnia ubiegłego roku do końca stycznia obsłużył w sumie 112.987 osób.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w III kwartale 2023 Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło ponad 60 tys. pasażerów i tym samym wyprzedziło Lotnisko Zielona Góra-Babimost oraz Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Obecnie z lotniska w Radomiu polecieć można do Larnaki na Cyprze. Loty, które odbywają się dwa razy w tygodniu obsługuje Wizz Air. Na regularnej trasie do Rzymu, można podróżować na pokładzie samolotów PLL LOT. W rozkładzie znajdują się też rejsy czarterowe do Szarm el-Szejk w Egipcie. Wycieczki do Egiptu oferuje biuro podróży Anex Tour wraz z linią Skyline Express.

PLL LOT ogłosiły już siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon Lato 2024. W ofercie znajdują się rejsy do: Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy i Tirany. Z kolei Wizz Air uruchomił sprzedaż biletów na loty do Larnaki w sezonie letnim. Biura podróży udostępniły już możliwość rezerwacji wycieczek m.in. do Grecji, Albanii, Czarnogóry czy Hiszpanii.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony