Przejdź do treści
III Kongres Rynku Lotniczego - 18 września 2020 (fot. ZDG TOR)

Lotnictwo w czasach zarazy

O 55% spadnie pasażerski ruch lotniczy w 2020 roku; a do poziomu sprzed pandemii branża wróci najwcześniej w 2024 – wynika z danych IATA. Według Eurocontrol spadki w europejskiej przestrzeni  powietrznej sięgnęły w marcu i kwietniu 90%. Jak lotnictwo może sobie poradzić z tą sytuacją? Jaka przyszłość czeka branżę lotniczą? Oto kluczowe tematy III Kongresu Rynku Lotniczego, największego środkowoeuropejskiego spotkania branży.

Konferencja odbędzie się 18 września w formule hybrydowej – z ograniczoną względem poprzednich edycjiliczbą miejsc na sali. W wersji on-line wydarzenie dotrze do kilkutysięcy przedstawicieli branży, użytkowników portalu Rynek Lotniczy.

To nie są sezonowe spadki. To trzęsienie ziemi, które dotknęło wszystkich: przewoźników, porty lotnicze, producentówsamolotówi podzespołów, a także agencje żeglugi powietrznej i dostawcówrozmaitych usługokołolotniskowych. Tylko skoordynowane działania pozwolą nam szybko uporać się z wyzwaniami, jakie stworzyła ta sytuacja. To także szansa dla naszych przedsiębiorstw na rozwój w nowej sytuacji rynkowej – mówi Adrian Furgalski, prezes zarządu w Zespole Doradców Gospodarczych TOR.

W wydarzeniu, jak co roku, wezmą udział przewoźnicy, przedstawicieleinfrastruktury i przemysłu lotniczego, a takżereprezentanciwładz centralnych i samorządowych. O trendach, problemach, wyzwaniach dla rynku lotniczego rozmawiać będą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA, Związku Regionalnych Portów Lotniczych, szefowie spółek lotniczych oraz portów krajowych i zagranicznych, a takżeanalitycy rynku.

Organizatorem Kongresu Rynku Lotniczego jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Wydarzenie organizowane jest od 2015  roku, wcześniej pod nazwą Forum Lotniczego. Jest najważniejszą płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat rynku lotniczego w Polsce i za granicą.

Więcej informacji o Kongresie Rynku Lotniczego na stronie: www.kongresrynkulotniczego.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony