Lot z Pyrzowic do Hurghady ważniejszy niż kwarantanna

Stanowisko kontroli granicznej na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach (fot. slaski.strazgraniczna.pl)

Kolejny pasażer zachował się nieodpowiedzialnie przybywając na katowickie lotnisko. Opuszczając miejsce przebywania na izolacji, złamał zasady zawarte w przepisach o zapobieganiu chorób zakaźnych.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili obywatela RP, który mimo nałożonej na niego kwarantanny chciał polecieć do Hurghady.

14 marca mieszkaniec województwa podkarpackiego stawił się do odprawy granicznej samolotu czarterowego lecącego do Hurghady (Egipt). W trakcie czynności służbowych, związanych z odprawą graniczną, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili, że sanepid na ww. Polaka nałożył obowiązek odbycia kwarantanny w terminie od 06.03.2021 r. do 15.03.2021 roku. Zgodnie z art. 116 §1a kodeksu wykroczeń mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie go na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej
comments powered by Disqus