Przejdź do treści
Sala "Lot balonem" (fot. Hanna Mierzwa)
Źródło artykułu

Lot balonem w ośrodku Parku Narodowego "Ujście Warty"

W ubiegłym tygodniu lista miejsc, które można odwiedzić w Parku Narodowym "Ujście Warty" poszerzyła się o Ośrodek Muzealno - Edukacyjny w Słońsku przy drodze krajowej nr 22. Interaktywna ekspozycja zadowoli każdego: młodszego i starszego, laika i pasjonata przyrody. Każda z ośmiu tematycznych sal wyposażona jest w najnowocześniejsze zdobycze technologii.

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest wirtualny lot balonem nad Parkiem Narodowym "Ujście Warty". To jedyna okazja, żeby zobaczyć teren z lotu ptaka. 

Do gondoli balonu poprowadzi odwiedzających przeszklony taras. Pod spodem, na obniżonej podłodze, wyświetlona zostanie prezentacja ukazująca Park Narodowy "Ujście Warty" z perspektywy lecących ptaków. Dzięki temu, że sala będzie wypełniona projekcjami, zwiedzający odniosą wrażenie latania balonem wśród chmur. Podczas wirtualnej wycieczki "podróżni" zobaczą miejsca, w których ptaki zakładają gniazda, zdobywają pokarm i odpoczywają w czasie wędrówki. Lektor zwróci uwagę na poszczególne elementy krajobrazu pojawiające się w trakcie lotu. Będzie to także okazja, żeby dowiedzieć się dlaczego Park jest wyjątkowy i unikatowy w skali Europy.

Lot balonem to tylko jedno z wielu stanowisk, przy których można dobrze się bawić i pogłębić wiedzę o Parku.

Jedną z sal wystawowych urządziliśmy w samolocie transportowym! Wewnątrz kryje się odpowiedź na odwieczne pytanie – co było pierwsze: jajo czy gęś? Niewątpliwie dużo emocji wzbudzi wirtualny rejs łodzią po nieudostępnionych turystycznie wodach Parku. A to dopiero kilka ze zdumiewających atrakcji.

Ośrodek kosztował prawie 30 mln zł, a prace trwały trzy lata. 8 tematycznych sal, które bawią i uczą, zostało umieszczonych na blisko 900 m2.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony